צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  בריחת צואהמודאגת 16:57 31/01/2008
סיון שלום,
אני כשבועיים וחצי אחרי לידה, וסובלת מאי שליטה על פי הטבעת (בריחת גזים וצואה). כדי שלא יהיה משעמם יש גם טחורים בשפע.
רציתי לשאול אותך האם חוסר השליטה מעיד על פגיעה בשרירי רצפת האגן? אני מתכננת להיבדק בעוד כמה שבועות (כדי לתת למערכת צ'אנס להשתקם), האם בינתיים כדאי לבצע בבית תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן, או שמוקדם מדי בשביל זה?
תודה מראש!
   שלוםעינת 18:16 31/01/2008
שלום לך, אני סטודנית לפיזיות' ואשמח לנסות לענות כשאת מחכה לתשובת המומחית.

מצב של שרירים חלשים שכיח אחרי לידה. אך מצבך נשמע טיפה יותר.

האם הלידה הייתה לידה רגילה? איזה מספר? מה היה משך הלידה? מהלך הלידה? והאם היה קרע שעירב את פי הטבעת או חתך?

כלומר, חסרים המון פרטים על מנת לקבל תשובה מקצועית למצב.
   תגובה לעינתמודאגת 09:51 01/02/2008
הי,
לשאלתך, הלידה הסתיימה במלקחיים, ללא חתך יזום אך עם שני קרעים קטנים שטחיים. בררתי עם המיילדת והיא אמרה שהקרעים לא היו לכיוון פי הטבעת כך שלדעתה זה לא קשור למה שאני מרגישה. הלידה הייתה לפני שבויים וחצי.
מדברייך אני מבינה שיש לי סיבה להיות מודאגת-?
   המשך לתגובה..מודאגת 09:54 01/02/2008
שכחתי לציין, הלידה נמשכה 13 שעות. לידה ראשונה.
   לידה ומשכב לידהעינת 23:12 07/02/2008
אחרי לידה ראשונה זה שכיח להרגיש כך. השאלה עד כמה את מרגישה חוסר שליטה על המצב שם.

אגב, היום בעקבות מקרים רבים שנתגלו לאחרונה יש הטוענים כי עיסוי פרינאום ושימוש באפי נו עלול לעיתים לגרום לחולשה מדיי של השרירים באזור וחוסר שליטה על הסוגרים.
האם השתמשת באפי נו לפני הלידה?

כעת כדאי לנוח את הזמן הדרוש לגוף להתאושש.
   אי שליטה על פי הטבעת שבועיים וחצי אחרי לידהסיון נבות, פיזיותרפיסטית 21:59 10/02/2008
שלום למודאגת יקרה ומזל טוב לרגל הולדת התינוק,

אני מתנצלת על העיכוב שבתשובה שלי, ומקווה שמאז שנכתבה השאלה היתה הטבה במצבך. אין אפשרות כרגע (3 שבועות אחרי)לדעת כמה נזק נגרם לרצפת האגן בעקבות הלידה, את זה ניתן יהיה לעשות רק בתום 6 שבועות של משכב לידה, אך מה שחשוב מאוד מעתה ועד שתגיעי לשיקום של רצפת האגן בתום 6 שבועות הוא להתנהל נכון עם גופך ולא להוסיף עוד מאמצים שיכולים להחמיר או לעודד נזק נוסף (ואני מיד מפרטת)

- למה לחכות לפחות 6 שבועות? משום שבזמן הזה מתחילה ההתאוששות של הרקמות השונות ברצפת האגן (רקמות חיבור, עצבים ושרירים) והתאוששותם נמשכת אף מעבר ל- 6 שבועות, אבל זה המינימום לחכות לפני שמתחילים לעשות משהו.
בתום 6 שבועות, במקביל לביקורת אצל רופא הנשים שלך, ממליצה לך לפנות אל ד"ר באר-גבל, ביחידה לרצפת האגן בבי"ח תל-השומר - זו מומחיותו (רצפת אגן אחורית - כלומר הפרעות בשליטה על פי הטבעת) וזאת על מנת לבצע הערכה תפקודית של האזור ולהעריך האם נוצר נזק לרצפת האגן ומה מידתו.

- עד שאת מגיעה לשיקום:
להימנע כ-כ-ל ש-נ-י-ת-ן ממאמצים, גם משהו שנראה לך פעוט לכאורה. אם את צריכה להרים את הינוקא, עשי זאת קרוב לגוף, והשתדלי להימנע מלסחוב סלקל+ינוקא וכיוב' - קחי בחשבון שהמקום מאוד "שברירי" כרגע ואין צורך להוסיף או לעודד נזקים.
תוכלי לנסות בינתיים ולבצע כיווצים של שרירי רצפת האגן - קיראי באתר שלי את החלק אודות זיהוי פעולת השריר ואופן הכיווץ.

לסיכום - בבקשה אל תזניחי, לטובת עתידך ולטובת ההריונות והלידות הבאים.

שיהיה לך המון בהצלחה, ואם את מרגישה צורך לשאול באופן אישי, תוכלי לשלוח לי מייל

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
www.pelvic-physio.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו