צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  בריחת שתןאמא 22:14 04/02/2008
שלום רב,
לפני 9 חודשים ילדתי את בני במשקל 3.910. היו מאמצים לא קטנים (בלשון המעטה) בשלב הדחיפה.
שמתי לב שבשעת יציאה בשרותים (סליחה...) בעיקר בשעת מאמץ, אני מרגישה כאילו "משהו" פנימי יורד גם כן וחוזר "חזרה". תחושה די מוזה הייתי אומרת.
בנוסף יש לי בריחת שתן הן במאמץ (אפצי, שיעול,צחוק וכו ) והן בריחה קלה ביותר במצב רגיל .

קיבלתי הפניה מרופא משפחה לפיזיוטרפיה לשיקום האגן, כאשר בטופס שקיבלתי המאשר את התור שניקבע, כי הפיזיוטרפיסטית תבצע בדיקה וגינלית ידנית. האם זה אכן רצוי ?? כמו כן ביקשו שאבצע בדיקת אוסטרסאונד ובדיקת שתן (חובה).
למה יש צורך בבדיקות הללו ?

תודה מראש וסליחה על האורך
   שלום לךעינת-סטודנטית לפיזיות' 23:17 07/02/2008
שלום לך, אומנם איני סיוון אך מנסה לעזור. ומבקשת את רשות סיוון לענות לך עד שהמומחית תענה לך.

מתאורך נשמע כי כדאי לך מאוד לגשת לבדיקת אורוגניקולוג.
האם ההרגשה שאת מתארת קורית רק בשעת מאמץ?
האם זו לידה ראשונה שלך?
מה היה מהלך הלידה?
   בריחת שתן אצל אמא בת 9 חודשים...סיון נבות, פיזיותרפיסטית 21:39 10/02/2008
שלום לאמא חדשה ומזל טוב לרגל הולדת התינוק,

התחושות שאת מתארת יכולות להתאים למצב של צניחה של אחד מאיברי האגן - גם נתוני הרקע שסיפקת, בדמות בריחת שתן ולידה עם לחיצות מאומצות יכולים להעיד על חולשה של שרירי רצפת האגן ולעודד מצב של צניחת איבר באגן, אך כאמור, היות ואנחנו במסגרת "וירטואלית", אין לי שום אפשרות לאבחן, פרט לבדיקה בקליניקה.

בינתיים... מצויין עשה רופא המשפחה שלך שהפנה אותך לפיזיותרפיה לרצפת האגן. על הבדיקה הקלינית והטיפול תוכלי לקרוא באתר שלי (לינק בחתימה) - אני יכולה להוסיף בעניין שהבדיקה שונה בתכלית ממה שאת מכירה כ"בדיקה גינקולוגית" כי היא שטחית בהשוואה לנ"ל, ומטרתה היא ללמד אותך לעבוד נכון עם המקום. בכל מקרה, לא יבוצע במהלך בדיקה או טיפול שום דבר שנוגד את רצונך או מבלי שקיבלת הסבר קודם מה מבוצע ומדוע. לשאלתך - זה בהחלט רצוי לבצע כי זו הדרך הטובה ביותר לדעת מה מצבם של השרירים במקום.

מדוע מבקשים בדיקת שתן ואולטראסאונד? - בדיקת שתן, כדי לשלול מצב של דלקת בדרכי השתן (שיכול לגרום לדחיפות עד דליפת שתן, וגם אסור לטפל בזרמים חשמליים בזמן של דלקת)
אולטראסאונד - בד"כ מבצעים כדי לשלול מצב של שארית שתן בשלפוחית או לכל מטרה אחרת שרצה הרופא.

בהצלחה בשיקום,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
www.pelvic-physio.co.il
   תודה רבהאמא 23:24 14/02/2008

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו