צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  חלב אם ולידהאיילת 14:20 12/02/2008
שלום. אני נמצאת כ 10 חודשים אחרי לידה 1. ואיבחנו לי צניחת שלפוחית דרגה 1. הנקתי את התינוק כחודש אחד. כלומר 9 חודשים שאינני מניקה.

בהתחלה הצניחה הייתה ממש בחוץ אחרי שילדתי, והיום היא נכנסה פנימה כך שפעם רואים אותה ופעם לא רואים אותה בכלל.
לפני מספר ימים לחצתי על החזה וגילתי לתדהמתי שיוצא לי עדיין חלב. למרות שלא הנקתי 9 חודשים!!
אחרי שלחצתי על החזה, שמתי לב שהצניחה הוחמרה לאותו הרגע בצורה בולטת לעין מאוד ומשמעותית. יום למחרת זה כבר הסתדר.

1. איך ייתכן שיהיה חלב אחרי 9 חודשים ללא הנקה?
2. הבנתי שיש רופאים שטוענים שלא ניתן לרפא צניחה ויש שטוענים שכן?
המצב מאוד מציק לי. האם המצב אצלי יכול לההשתפר ולחזור לקדמותו עם הזמן?
   חלב אם ולידהסיון נבות, פיזיותרפיסטית 17:42 19/02/2008
שלום איילת,

לגבי נוכחות חלב, הדבר יכול להיות קשור עם רמות גבוהות של ההורמון פרולקטין (האחראי על ייצור החלב) - שווה לבדוק עם רופא המשפחה ורק לוודא שהדברים בגדר הנורמה.

לגבי הצניחה בדרגה 1 - אני מסיקה מתוך דברייך שלא פנית לשיקום פיזיותרפי אחרי הלידה. היות ואת מתארת שאובחנה צניחה, ושלפעמים היא אפילו מציקה לך, הייתי ממליצה לך לפנות בכל זאת לפיזיותרפיסטית של רצפת האגן ולו רק בכדי לקבל הדרכה להתנהלות נכונה עם הגוף כדי לא להחמיר את הצניחה. בעיקרון לא ניתן "לרפא צניחה", אך עם עבודה נכונה של רצפת האגן אפשר לכל הפחות לא להחמירה - וזה דבר שלא כדאי לזלזל בו, במיוחד אם את מתכננת לידות נוספות בעתיד.

לסיכום, כמו שכבר המלצתי בתחילת התשובה - שווה להגיע לאשת מקצוע.

בהצלחה,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
pelvic-physio.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו