צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום טיפול משפחתי
מנהל/ת הפורום: עו"ס MSW זהר טל לינדר
  גיל ההתבגרותגלית 14:02 18/03/2010
הי זהר
אובדת עצות בקשר לביתי המתבגרת, היא מסתגרת רוב היום בחדר שלה, בפייסבוק, עם חברים, אין לנו להרגשתנו כבר על מה לדבר איתה, וגם אם כן היא לא מחשיבה את דעתנו, לא תמיד עונה ולא מתייחסת, בבחינת "זקנים, מה אתם מבינים" ? אני מרגישה שהיא משליטה על ביתנו טרור, צריך ללכת על קצות האצבעות לידה, מלבד זאת מטריד אותי שהדימוי העצמי שלה נראה לי נמוך ביחס לאיך שהיא נראית וליכולותיה..
מה עושים ? איך מדברים איתה, איך עוזרים לה ולנו לשקם את המע' יחסים ?
בתודה מראש
גלית
   הי גלית, סליחה על העיכוב במתן התייחסות עקב חופשה קצרה...זהר טל לינדר 22:12 01/04/2010
ולגבי פנייתך,
אכן גיל ההתבגרות הינו גיל קשה לנו ההורים אך לא פחות מכך למתבגרים עצמם. הם מתמודדים עם שינויים פיזיים הורמונליים, חברתיים, עם תביעות ההורים המורים החברים ועם ניסיון "לג'נגל" בין כולם, בניסיון ש"לא להפיל אף כדור". אני בטוחה כי הקושי שאת מתארת קשה מנשוא, יחד עם זאת אם תצאי מנקודת הנחה כי גם לה קשה ויש לכן משימה משותפת להתמודדות הרי שנקודת המוצא השונה תאפשר לכם/ן תקשורת ממקום יותר מקבל ופחות שיפוטי.
אני מציעה לך לבחון בינך לבין עצמך מהם הדברים אותם את אוהבת בביתך, לנסות ולשקף לה אותם, אולי להציע לה בילוי משותף רק שתיכן, בית קפה, ביחד עם שיחה טובה, הליכה רגלית משותפת או כל פעילות שעשויה למצוא חן בעיני שתיכן וגם לאפשר שיחה תוך כדי, אם תתמידי בכך תגלי תוך מספר שיחות/בילויים משותפים כי נושאי השיחה מתרבים והולכים,
כמו כן מציעה לך לבחון מה בעלך - אבי ביתך מציע, תתפלאי למצוא כי עשויה להיות לו דרך מחשבה אחרת/גישה אחרת להגיע אל ליבה.
פעמים רבות יש לנו האמהות קשיים יתרים עם הבנות בבחינת המראה שאנו רואות מולנו...
מציעה לך לקרוא את הספר על יחסי אמהות בנות "ככה את יוצאת מהבית ?" של דבורה טנן.
בהצלחה

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו