צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום טיפול זוגי
מנהל/ת הפורום: תמר ארצי ויינברג Msw
  המלצה על מטפל זוגי להורים ברעננהלימור כהן 21:36 16/07/2015
שלום,
הורי נשואים מזה 40 שנים.
מאז ומתמיד היו עליות ומורדות בקשר ולאחרונה המצב נהיה בלתי נסבל.
הם רבים המון, נעלבים וצועקים ומתוסכלים.
מהצד נראה כי הבעיה המרכזית שלהם כי חוסר תקשורת והבנה יומיומית בדברים הקטנים וחוסר סבלנות הדדית וכן מעטוחוסר פרגון במידה כזו או אחרת.
בכל ההחלטות והצעדים הגדולים בחיים, הם תמיד היו זוג מאוד חזק, שעובד כמקשה אחת ונופל ביום יום.
לפני כשנה אבי יצא לפנסיה ומעתה הם צריכים ללמוד להיות האחד עם השנייה הרבה שעות ביום, מה שלא היה עד לפני שנה.
עד לפני שנה אבי עבד שעות רבות ולא מוסדרות וברורות ואמי התנהלה בצורה עצמאית לחלוטין בבית, שהפך ביום יום למקדשה ובמבצרה.
נראה כי כעת הם לא יודעים להכיל את השינוי בצורה בריאה וסובלית, לכך שאבי נמצא בבית הרבה ומאידך יש את הנושא של חוסר הפירגון וההבנה הבסיסיים.
אמי מעירה לאבי, כך טוען על כל דבר קטן ולא נותנת לו לנשום, מאידך אבי מתנהל בצורה עצמאית והולך ונפגש ועושה מה שבא לו. אמי טוענת שאין לה בעיה עם זה , כל עוד הוא יעדכן אותה שהוא יוצא לשעות רבות למשל, או מצידו טוען שיש היום טלפון והיא יכולה להתקשר לשאול והוא אינו עושה זאת בכוונה.

הורי טוענים כי אינם מאמינים בטיפול זוגי וכי הדרך אולי היא לשבור את כל הכלים ולהתגרש.
מאידך לא אבי ולא אמי באמת רוצים לחיות בשלב של "היום שאחרי הגירושין" ושניהם מאמינים כי לא יהיה באמת יותר טוב.

אני דברתי איתם ואני מאמינה כי הם חייבים ללכת לטיפול זוגי, למרות שיהיה להם קשה והם טוענים כי הם לא מאמינים בזה.
לדעתי קשה להם להודות שישנה בעיה רצינית מחד ויש להם קושי כאילו ללכת "לטיפול " ולשפוך פרטים פרטיים למשהו "זר".

זה נמצא במצב שאם לא ארים את הכפפה בשבילם ואעזור להם למצוא מטפל זוגי מתאים , הם לא יעשו זאת והמצב ימשיך להיות כמו שהוא וזה מצב בלתי נסבל שלא יכול להמשיך יותר.

כיצד אני יכולה למצוא מטפל באזור רעננה שאינו שוחת כלכלי?
אין לי המלצות , אני לא יודעת מה עדיף אישה? גבר? איזו גישת טיפול נכונה ומתאימה להם ?

אני רוצה לעזור להם , אבל אני באמת אובדת עצות.

אני יודעת שאם אני ארי את הפכפכה זו הדרך היחידה לשכנע אותם לנסות, ממש לתת להם יד כמו לילד קטן וללות אותם.

אשמח לכל עצה והמלצה על טיפול או מטפל שיש.

תודה רבה,
לימור כהן
   לשאלתך:שרון גור 20:04 18/07/2015
שלום לימור.
שמי שרון גור ואני מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת.
נגעה ללבי האכפתיות וחדות האבחנה בה תיארת את מצב הזוגיות בו "כלואים " הורייך.
כפי שהבנת האיזון הזוגי בין הורייך הופר לאחר יציאתו של אביך לפנסיה והם עדיין מתקשים להביא את המערכת לאיזון מחודש,דבר המתאפיין במאבקי כוחות בניהם כשכל אחד מושך "לצד שלו".
אין ספק שהורייך יכולים ליהנות מטיפול זוגי אצל מטפל מוסמך ומיומן שיעזור להם בהבנת השורשים של הדינמיקה הזוגית ,בהחזרת האמון והחברות ומציאת איזון מחודש ובריא.
יחד עם זאת הורייך חייבים לרצות בכך או לפחות להסכים שכן"אפשר להביא את הסוס לשוקת אך לא ניתן להכריחו לשתות..."
אפילו גיוס של אחד ההורים יכול לעזור לרתום בהמשך את השני.
אני כאמור מטפלת מיומנת ומוסמכת ע"י "האגודה לטיפול זוגי ומשפחתי" מקבלת בקליניקה פרטית בבקעת אונו במחירים מאוד סבירים
אשמח לעזור ולענות על כל שאלה.ניתן להתרשם מניסיוני המקצועי באתר:www.sharongur.co.il
בכל מקרה חשוב שילכו למטפל מוסמך ,יש רשימה של מטפלים לפי אזורים באתר האגודה.
בהצלחה!
שרון- 0504291607
   טיפול זוגי בכפר סבאתמר ארצי וינברג מנהלת הפורום 16:29 23/07/2015
לימור שלום.
אני מסכימה עם דבריה של שרון אך ברצוני להוסיף שגם נגישות היא דבר חשוב.
אני ממליצה על מטפלת בשם תמר ברקת, אף היא מוסמכת מטעם האגודה לטיפול זוגי ועובדת בכפר סבא. הטלפון שלה: 0528548458.
בהצלחה
תמר מנהלת הפורום.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו