צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ליווי התפתחותי
מנהל/ת הפורום: עדי שטרסמן
  זחילת גחון עם הפעלת רגל אחתמיה 22:10 29/12/2009
שלום רב
בני בן 8 חודשים ושבוע. זוחל כשלושה חודשים על הגחון, כאשר הוא משתמש בשתי ידיו וברגל אחת (ימין) בעוד את רגל שמאל הוא גורר ישרה (הוא לא התרומם על שש מעולם ויושב רק אם יש לו במה להחזיק). לצערי, הבחנתי בזאת רק בימים אלו, ולאחר קריאה בספרים ובאתרים שונים נלחצתי מאוד.הוא כל הזמן על הרצפה (אין לנו לול) עם גרביים או רגליות והוא פשוט מחליק עליה. יש לציין שהוא מגיע במהירות לכל מקום בבית.
מה הבעיה?
כיצד אוכל לעזור לו?
למי עלי לפנות?
האם יש גורמים מטפלים דרך קופת החולים או רק באופן פרטי?
תודה
מיה
   זחילת גחון א-סימטרית ממושכתעדי שטרסמן 00:23 30/12/2009
שלום מיה,

אנא אל תלחצי, סביר להניח שמספר טיפולים קטן יעזור לבנך להתגבר על הקושי התנועתי שלו.
מה שמטריד מבחינתי הוא לא שאינו מתיישב בעצמו אלא העובדה שזחילת הגחון שלו:
א. אינה סימטרית
ב. ממושכת מאוד - גם לו היתה סימטרית.

כדי שיעבור לזחילה על שש וידע להתיישב בעצמו, אני ממליצה לך להפגש עם מטפלת אשר תאבחן את מקור הקושי שלו ותתן לך תרגילים לביצוע בבית. אין סיבה שזה לא יצליח, אך כדאי לעשות זאת כמה שיותר מהר. גם כך בנך נמצא בתבנית זחילה ממושכת שצריך יהיה להוציאו ממנה, וגם כדי למנוע מצב של תסכול מצידו.
דרך קופ"ח את יכולה לפנות לפיזיותרפיה אשר ניתנת במסגרת המכון להתפתחות הילד של הקופה. אני חושבת שלצורך כך יש דרישה בהפנייה מצד רופא הילדים.
אם את בוחרת בדרך זו, אנא ודאי שהתור שנקבע לכם לתחילת התרגולים הוא קרוב, לא לעוד חודש.
באם אין תור קרוב, אני ממליצה שאכן תפני לטיפול באופן פרטי, כדי לא לגרור זמן.
באם תרצי המלצה על מטפלת בשיטת ורדי באזור מגורייך כתבי לי ואחזור אלייך.

בהצלחה,
עדי שטרסמן
www.metaplim.co.il/adi-strasman

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו