צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פנג-שווי
מנהל/ת הפורום: הלית מתן-חרל"פ, מיה לנדאו בג'יו
  תמונה לסלוןמיכאלה 12:40 16/05/2008
עוברים לבית חדש ושכור ולראשונה זה שנים רבות מאוד יש בי צורך לתלות תמונות על הקיר.
אילו תמונות מתאימות לסלון? (אני חושבת שהוא דרום מזרחי)
ואילו תמונות מתאימות לחדר השינה של ההורים? (החדר נמצא בדיוק מעל לסלון).

תודה רבה.
   תמונה לסלון ולחדר השינהmyalinea 07:20 18/05/2008
שלום מיכאלה,

נחמד להשקיע מחשבה גם בתמונות. אני אישית מאוד אוהבת וחושבת שזה מוסיף המון אופי לבית. לגבי הסלון: בכלל בבית אני בטוחה שאת רוצה אוירה חיובית ושמחה שתשרה על בני הבית אושר ושמחה. כך צריכות גם התמונות להיות - שמחות, מרגיעות שיהיה נעים לכולם להסתכל עליהן. כל מה שבעצם עושה לכם טוב - אם זה נופים או סתם משהו מופשט. כאן נכנס גם עניין הטעם האישי מאחר ואם לנושא מסויים יש אצלך קונוטציה שלילית הרי שהתמונה תיפסל על הסף. חשוב להקפיד שלא יהיו בה אלמנטים בעלי צ'י (אנרגיה) שלילית כגון חפצים שבורים לדוגמא, דמויות עצובות וכו'. בחדר השינה מומלץ לשים דגש עם זוגיות בכך שיופיעו אלמנטים זוגיים בתמונה. לא חייב להיות אנשים דווקא, יכולים להיות גם שני עצים, או כל דבר שנחשב בעינייך לרומנטי ומרגיע.

רעיון עיצובי - ע"מ להוסיף אוירה ואופי אישי לבית שלכם אתם יכולים לבחור תמונה (שאתם צילמתם בעצמכם או להוריד מהאינטרנט משהו שאתם אוהבים) ולהדפיס על בד קנווס בבית דפוס באיזה גודל שאתם בוחרים. אח"כ לוקחים למסגרייה ועושים מיסגור עץ פנימי כך שלא רואים כלום (זול יחסית).

מיה
   מיה תודהמיכאלה 11:21 18/05/2008
לא יודעת למה בפעם יש בי צורך חזק לתלות תמונה גדולה על הקיר.
חשבתי על תמונת נוף ירוקה ומרגיעה. רק רציתי לדעת אם לסלון באופן ספציפי כחדר משפחה יש איזו המלצה מיוחדת.
אני מבינה ממך שאין המלצה מיוחדת מלבד המלצה כללית לתמונה שמחה ומרגיעה (-:
האם גם בחדר השינה התמונה צריכה להיות רגועה?

ותודה על הטיפ העיצובי!
   שאלה של גווןmyalinea 12:53 18/05/2008
אם אנחנו נהיות יותר ספציפיות ואני מבינה שיש לך תמונה מסויימת שאת כבר חושבת עלי לסלון אז בואי נתמקד גם בגוונים של הצבעים. השאלה שאת צריכה לשאול את עצמך היא מה בדיוק את רוצה להשיג (גם בסלון וגם בחדר השינה) וזה הולך ככה:
כיוון דרום-מזרח - גוונים בהירים של שמנת ולבן-אפור מגבירים את הצ'י. הירוקים והכחולים משמרים מה שיש ואילו הסגול החיוור מרגיע. מה את מרגישה בחדר?
חדר שינה - את צריכה למצוא את האיזון בין רוגע (שתיצור שינה טובה) ובין רומנטיות (שתיצור אינטימיות טובה).
איך אתם ישנים בלילה? אולי זה יכול לעזור. אם טוב לכי על תמונה רומנטית, אולי עם גוונים אדומים לחיזוק. אם פחות טובה, הייתי הולכת על משהו מרגיע יותר ללא אדום, אלא צבעים עדינים יותר ואת הפאן הרומנטי הייתי מכניסה לחדר באופן אחר - נרות, קטורת, זוג ברווזי מנדרין או כל דבר אחר שעושה לכם את זה.
עוד רעיון - את יכולה לצבוע את הקיר שמאחורי התמונה (בשני החדרים) בצבע ניגודי ובכך ליצור איזון של הצ'י.
אם יש לך תמונה של נוף ירוק לסלון, וירוק הוא במקרה הזה מגביר,את יכולה לצבוע את הקיר במשהו עדין ומחליש צ'י כמו לבנדר עדין ביותר, כזה שבקושי רואים אבל ממש עושה את ההבדל.
מה את חושבת?

מיה
   אז ככה...מיכאלה 14:32 18/05/2008
אין לי תמונה ספציפית שחשבתי עליה, יותר צורך להרגיש את השקט שבטבע.
זה לא בית שלי אז אני לא יכולה לצבוע, הקיר לבן והבית הוא חדש עוד לא עברתי אליו אז קשה לי לדעת איך ארגיש בו.
הסלון שלי בצבע כתום חמרה, איך זה עם הירוק?...

אין לנו שום בעיית שינה אז באמת נראה לי שגווני אדום וגוונים חמים אחרים ישרו תחושה נעימה.

תודה (-:
   הי מיכאלהmyalinea 08:05 26/05/2008
אז לא הבנתי, את יכולה לצבוע או לא? גם אני לא גרה בבית משלי אבל הגעתי להסכמה עם בעלת הבית לגבי הצביעה (כי היה לי מאוד חשוב) שביום שאני עוזבת אני צובעת חזרה ללבן. בדר"כ הם מסכימים...

לגבי צבע החמרה - אני מתה על הגוון הזה אבל, נראה לי שבבית החדש לפי כיווני הסלון הוא לא ככ מתאים.יותר מגבירים את הצ'י ומתחזקים אותו הגוונים הירוקים כחולים ו/או בהירים כמו שמנת וכו'. אם החדר מאוד מואר באור יום טבעי אז אולי אפשר לשקול שוב, אבל זו לא תהייה הבחירה הראשונה שלי.

מיה
   חשבתי שסיימנו לדבר (-:מיכאלה 12:11 26/05/2008
שמחה לראות שהוספת וענית לי (תודה!)
תראי, זה הסלון שלנו ואין אפשרות לשנות את הצבע שלו.
מצד שני הסלון אמור להיות מואר (היציאה לגינה היא מפתח גדול בסלון).
וסליחה סליחה אבל לא הבנתי: הירוקים והכחולים טובים לצ'י של הסלון או ביחד עם צבע החמרה מגבירים אותו יותר מדי?
ומה בעצם הבעיה עם צבע החמרה, מה הוא גורם בחדר?
   קשה לי לדעתmyalinea 13:33 26/05/2008
מה הצבע "יעשה" בחדר. יכול להיות שכלום. הוא פשוט מתאים בגווניו לכיוונים אחרים, יותר מערביים מאשר דרומיים אשר קרובים לאנרגיות של מתכת ואדמה. טוב שיש הרבה אור בחדר, זה כבר קצת ממתן את ההשפעה שלו. הירוקים/כחולים באים ע"מ לשמר את הצ'י הטוב שיש בחדר.
פשוט זכרתי שכתבת שהוא לבן ואין לכם אפשרות לצבוע ...

שיהיה בהצלחה!

נ.ב. - את תמיד יכולה לכתוב עוד שאלות, לא תמיד אני עונה ישר, נמצאת בתקופה קצת קשה כרגע ...

מיה
   תמונות לבית- מיכל 12:54 07/08/2008
תשובות טובות, רק להזכיר שלתמונות באנטרנט יש זכויות יוצרים. והן גם לא יוצאות ממש טוב בהגדלה להדפסה על קנבס.
ואם כן, בבקשה תדלגו על הציורים שלי.
ברכות, מיכל ש.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו