צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פנג-שווי
מנהל/ת הפורום: הלית מתן-חרל"פ, מיה לנדאו בג'יו
  שלושהמיכאלה 08:09 27/07/2008
בעוד מספר ימים אנחנו חושבים להעביר את בנינו הצעיר לחדר השינה עם אחיו גדולים ממנו.
עד כה השניים ישנו יחד והרגשתי שזה תורם המון לקשר ולהרמוניה בינהם. הנחתי את שתי המיטות בצורה מקבילה לאותו כיוון.
איך להכניס מיטה שלישית לחדר על מנת לשמור זרימה טובה של אנרגיה ויצירת אינטימיות וקשר? באיזו צורה לסדר את המיטות? מה לשים בחדר?
ועוד שאלה, אחת המיטות תצטרך להיות מול הדלת, מה כדאי לשים כדי לנטרל את ההשפעה?

תודה מראש (-:
   שלושה בסירה אחתmyalinea 11:20 27/07/2008
בוקר טוב מיכאלה,

חסרים לי כמה פרטים בשאלה שלך - כיווני החדר? מה יש בחדר עכשיו? האם יש לילדים חדר משחקים נפרד? מה הגילאים?

בנתיים - אם עד כה ישנו השניים שנת לילה טובה, לא הייתי משנה את כיווני השינה שלהם דהיינו, הייתי מחליפה מיטה אחת במיטת קומתיים. אפשרי???

הייתי מנסה שיהיה בחדר פריט אישי של כל ילד. הייתי מנסה לארגן איזור משחק מוגדר ובו קופסאות/ארגזים/סלסלות ע"מ שיהיה קל לשמור על הסדר, מה שמאוד חשוב בחדר כזה שיהיה קצת עמוס גם ככה. יש היום כאלה צבעוניים וזולים, אפילו מודולריים מה שחוסך הרבה מקום!

לגבי הדלת - האם גם עכשיו אחת המיטות היא מול הדלת?
אם כן - את יכולה לשים חוצץ סימבולי כמו מובייל, פעמוני רוח או קריסטל. הקפידי לסגור את הדלת בזמן השינה (לא עד הסוף כמובן).

מחכה לתוספות.

מיה
   הי מאיה (מיה?)מיכאלה 11:43 27/07/2008
הנה פרטים:
אין לי מושג מה הכיוונים מדובר בדירה חדשה שאנחנו עוברים אליה סוף השבוע כך שאת תכנון החדר אנחנו עושים מחדש.
החדר ריק וצורתו מרובעת.
הוא מתוכנן להיות חדר שינה בלבד, חדר המשחקים נמצא לחוד כך שבכל מקרה הוא לא יהיה רועש ואנרגטי.
מדובר בגילאי 3-8.
אין אפשרות למיטת קומותיים.
גם כיום מיטה אחת מול הדלת אבל שמתי לפניה כסא נדנדה ככה הרגשתי שהמיטה לא ממש חשופה, אבל בבית הבא לא בטוח שהכסא ישאר.
הם לא מסכימים לישון עם דלת סגורה, האם מובייל או קריסטל צריך להיות ממש תלוי מעל לדלת או לידה?
החדר נמצא בקומה שיש בה רק חדרי שינה הסלון והמטבח בקומה אחרת.

איזה כיף שאת ככה משקיעה ומתייחסת לפרטים!
   ואם אני כבר פה...מיכאלה 12:10 27/07/2008
הכניסה לבית היא מין הול קטן, מה מומלץ לשים בו על מנת שיסביר פנים ויכניס אנרגיה טובה לבית?
אני לא אוהבת חללים עמוסים אבל מצד שני חדר ריק לגמרי זה ריק לי מדי...
   חדר שינה חדשmyalinea 13:49 27/07/2008
הי שוב,

קודם כל אני בחופשת לידה כך שיש לי זמן להשקיע בפרטים.
תודה על הפירגון.

אז ככה - אם אין אפשרות לקומתיים (חבל) אז אין הרבה אפשרויות. סדרי את המיטות בצורת "ח" אוני אישית הייתי נותנת לילדים עצמם לבחור את המיקום שלהם. אני חושבת שהם מרגישים לבד איפה "טוב" להם. אם בשלה מאוחר יותר לא יהיה מתאים, נומר אחד הילדים לא יישן טוב לדוגמא, תמיד אפשר להחליף. נראה לי שיהיה להם כיף ביחד!

טוב שחדר המשחקים הנפרד. לגבי האחסון - תופס גם כמובן בחדר כזה. מומלץ בחום, יקל גם עליכם את הסדר בסוף היום.

עדיין הייתי מנסה ליד כל מיטה של כל ילד לשים פריט אישי שלו על מנת ליצור פינה קטנה ואישית לכל אחד בחדר המשותף.
אולי לבחור איתם ביחד?

לגבי הקריסטל/מובייל - לא חייב להיות ממש בכניסה עצמה, יכול להיות גם תלוי מחוץ לחדר. למרות שלא ראיתי בעצמי, הייתי מוותרת על הכיסא ע"מ לא ליצור עומס ריהוט בחדר. ילדים צריכים מרחב.

לגבי הול כניסה לבית - אני תמיד בעד לשים דברים שבעלי הבית עצמו אוהבים וגורם להם להרגיש טוב. יכול להיות תמונה, ספסל ומראה מעליו. עציץ גדול וירוק. שולחן קטן ומעוצב לטלפון ומפתחות וכל מה ששמים כשנכנסים הבייתה. זה כבר מאוד אישי ודי צריך לראות בעיניים. אני אישית גם מאוד אוהבת לצבוע קירות, מצריך פחות אלמנטים עיצוביים ועושה עבודה נהדרת בחלל!
אפשר לצבוע קיר אחד - מאיר עיניים מאוד בכניסה לבית.

מיה

ועוד דבר - מאחר וזה בית חדש, תבדקי בכל זאת את הכיוונים, לחדר הילדים מומלץ כיוונים מזרח או דרום מזרח, צד שחשוף לזריחת השמש. קשור לצמיחה והתפתחות. חשבי על כך.

בהצלחה!
   מיה יקרהמיכאלה 14:09 27/07/2008
גם אם את בחופשת לידה זה לא מובן מאליו ונורא כיף לקבל את התשובות שלך מפני שמרגישים שאת באמת משקיעה תשומת לב.

אקח בחשבון את כל מה שהצעת לי.
לסדר בצורת ח', איך לא חשבתי על זה, גאוני. ומאפשר לי לשים שטיח באמצע שסוגר להם מרחב חמים שכולם שותפים לו וליד כל מיטה שולחן אישי קטן. נפלא.

יש גם ארון שיש באפשרותי להכניס לחדר משחקים או לחדר הילדים. האם היית ממליצה להכניס לחדר השינה כמה שפחות רהיטים?

איזה צבע מתאים לדעתך לצבוע קיר בבית, כזה שהדלת נפתחת אליו?
   תוספתמיכאלה 14:12 27/07/2008
למרות שעוברים לבית חדש אין לי אפשרות לבחור את מיקום חדר הילדים. מה מוסיף את אנרגית הצמיחה? האם יש לכך חשיבות אם זה בחדר שינה או בחדר משחקים?

הרבה שאלות, מקווה שזה לא יותר מדי... (-:
   ארון בחדר ילדים וצבע לכניסה לביתmyalinea 14:56 27/07/2008
וואו - איזו התכתבות בהמשכים .... מזמן לא הייתה לי כזאת.

כיף!

הפתרונות שלך לחדר הילדים - מעולים! גם השטיח וגם השולחנות.

לגבי הארון - תראי, זה סוג של רהיט שהוא יחסית "שקט" ולכן לא אמור להפריע. מה שכן, ה שאלה היא האם את אדם מסודר???
אם הארון יהיה מבולגן, בגדים זרוקים, לא מקופלים וכו' הייתי מעבירה לחדר המשחקים. אם את מאוד מסודרת אין הוא אמור להפריע לשנת הילדים. לשיקולך. אני אישית אכן בעד כמה שפחות רהיטים בחדר השינה.

לגבי הכניסה לבית - שוב, חבל מאוד מאוד שאין לי את הכיוונים, זה מאוד עוזר בבחירת צבעים. את יכולה לכתוב לי גם בהמשך היום.ככה על רגל אחת, שוב תלוי מאוד מאוד באופי של בעלי הבית. אני למשל מאוד אוהבת צבעוניות, גם על הקיר וגם ברהיטים. אחרים יכולים להיות מאוד סולידים. אני הייתי בוחרת צבעים "חיים" ,כאלה שמעלים חיוך למי שעומד מולם.
איזה סוג רהיטים יש לכם? מה הצבעים? חשוב להתאים. זה יהיה קצת מוזר אם צבע הרהיטים שלכם קרם, ואז תצבעי קיר בורוד פוקסיה, לא? (למרות שהכל יכול להיות מעניין).

אל תשכחי שגם צבע אפשר תמיד לשנות ...

תוספת - שאלה מצויינת!!! האמת שאני לא ממש יודעת.
לאחר מחשבה - טוב גם אם כיוון מזרח יהיה בחדר המשחקים. זו אנרגיה חזקה שתורמת לגידולו של הילד. היא מאירה,חיובית,פעילה. יכולה לתרום מאוד לפיתוח משחקי דמיון והתפתחות נפשית תקינה של הילד.
ועוד לגבי הדלת - חשוב שהיא תהיה סגורה, שוב לא עד הסוף, בשעות הלילה.זה מרגיע את זרימת הצ'י בחדר ועוזר מאוד לשינה טובה. נסי להרגיל אותם לכך.

מיה
   באמת כיףמיכאלה 16:08 27/07/2008
שככה דברים מקבלים צורה לאט לאט עם התייעצות כזו, ממש בין ארגז לארגז אני מגיחה הנה בסקרנות כל פעם לקרוא את התשובות שלך.

בקשר לארון, הוא די מבולגן בד"כ כי הילדים לוקחים בגדים לעצמם, אבל בעצם אם יש לי אפציה לשים בחדר אחר אז לא מתלבטת בכלל. פתאום נראה לי נורא כיף חדר שינה רק עם מיטות שטיח שולחנות ואולי תמונה יפה או שתיים.
אגב, מה דעתך על שעון בחדר ילדים?

את יודעת מה, אני אשאל בכלליות יותר: מה המשמעות (אם יש של שעון לפי הפאנג שווי?

אני אנסה להכנס היום בערב או מחר ובינתיים לשאול את האיש'לי
אם הוא יודע את הכיוונים.
גם אני נורא נורא אוהבת צבעים שמחים (הכי אוהבת כתום) אבל במקביל אוהבת תחושה של פשטות ואויר ולא עומס לחושים.
בנוגע לקיר הכניסה, זה לא משנה מה צבע הרהיטים כי הכניסה היא מול הול ריק ושאר החדרים הם רק חדרי שינה ושירותים שממילא לא רואים מבחוץ מה קורה בתוך החדר, כך שנראה לי שההול עומד בפני עצמו.
אה, אני בכלל לא אוהבת ורוד פוקסיה, אז נפתרה הבעיה P-:
   ועוד שאלה שמענינת אותי...מיכאלה 13:57 28/07/2008
מה עדיף,
סידור החדר ככה שנראה בעינינו יפה ופונקציונאלי ואסטתי או סידור החדר לפי המלצות פנג שווי (בהנחה ששתי הבחירות לא תואמות)?
   שעון בחדר ילדים וצבע כתוםmyalinea 09:56 29/07/2008
אהלן,

הפתרונות שלך לחדר הילדים עם השטיח והשולחנות מעולים!
אכן אין צורך להתלבט לגבי הארון.

בנוגע לשעון - חפשתי וחפשתי ולא מצאתי איזכור לשעון בפנג שוואי. אולי לא חפשתי מספיק טוב ואולי יש לכך סיבה.
בחדר ילדים אני לא רואה סיבה לשים שעון. אין להם ככ תחושת זמן וטוב שכך. לדעתי. אני מאוד אוהבת לצפות בילדים משחקים ללא תחושת זמן ומקום וכאילו מאבדים את עצמם לתוך הדמיון.
לשאר הדברים יש אותנו.

לגבי הצבע בכניסה - דווקא כתום נשמע לי אחלה! את צודקת בהחלט לגבי עומס על החושים ולכן אני שוב מדגישה לצבוע רק קיר אחד או אפילו חלק ממנו. אפשר גם להבליט משהו ליד ובכך להפחית מעט מהצבע (כמו תמונה או עציץ או פיסת ריהוט קטנה אחרת). במיוחד אם ההול קצת ריק ועומד בפני עצמו, ע"מ שלא תהיה הרגשה "מתה " בכניסה לבית. בנוגע להתאמה עם שאר רהיטי הבית, אני מאמינה שכל הבית צריך להיות במעין הרמוניה כזו, גם אם לא רואים את כל הבית במבט אחד. יש משהו שנחקק בזכרון.

בנוגע לסידור רהיטים - וואו, איזו שאלה.
יש אנשים שיש להם חוש טבעי ובלי לדעת כלום על פנג שוואי עושים את הדבר הנכון. יש כאלה שלא, ואז משהו מפריע להם בבית והם לא יודעת מה. אני הייתי עושה ניסוי - מסדרת את הבית לתקופה מסויימת בכל אחת מהדרכים ורואה מה יותר טוב עבורי. מה שחשוב בסופו של דבר הוא שדיירי הבית ירגישו טוב.

בהצלחה במעבר!

מיה
   תודה רבה רבה את נפלאה.מיכאלה 13:43 29/07/2008

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו