צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום פנג-שווי
מנהל/ת הפורום: הלית מתן-חרל"פ, מיה לנדאו בג'יו
  ביוב פתוחדינה (שם בדוי) 22:59 26/09/2008
שלום,
בבקשה זקוקה דחוף לתשובה...

אני דינה עברנו השבוע לדירת קרקע שכורה במושב,
אנחנו קומת קרקע מבין 2 .
יש חצר קטנה מחוץ לבית עם עצי פרי נשמע פסטורלי אבל אני מודאגת מ-בור ספיגה שנמצא ממש ביציאה לחצר ומעלה ריח מסריח לבית,גם עצי הפרי מושקים במי הביוב.
בנוסף יש מחסן ליד החצר ומפעל מצד השני של החצר- הכל מוסווה בפסטורליות של כפר.

הדירה בשכירות וביתי בת 4 חודשים ישנה בחדר פונה לדרום (אין שום חלון בביתנו למערב) החדר הכי נוח לדעתי בבית.
יש לנו תחושה כבדה אם להשאר או לעזוב ולטלטל תינוקת קטנה.

שאלותי:
איך הדברים הללו ישפיעו על חיינו??
לעזוב או לא?

מודה מכל הלב
דינה
   בור ספיגה וביובmyalinea 14:30 02/10/2008
הי דינה,

אני מאוד מצטערת שתשובתי התעכבה אבל ככה זה בחגים.

הבעיה שלך מוכרת היטב ואפילו אנחנו סובלים ממנה. זוהי בעיה ידועה בהרבה מושבים בהם יש בתים ישנים וכל עניין הביוב לא חודש שנים רבות. כל עוד הבעיה היא מחוץ לבית מה טוב. לגבי הריח, בעל הבית שלכם צריך לדאוג לבעיה ואחת לשנה (בדר"כ) להביא בעל מקצוע שישאב במקום ע"מ שלא תהיה סתימה, מה שגורם לריח רע. זה מה שעושים אצלנו, בקיץ כמובן הבעיה מחמירה.
לגבי הצמחייה, לא רואה כל בעיה, במיוחד אם היא פורחת וירוקה. להיפך, יופי של חיסכון במים!
לגבי המפעל - איזה סוג? האם כזה שיש לו ערובה ואשר פולט איזשהו חומר? האם עושה רעש חזק? אם ישנה הפרעה סביבתית זו אכן בעיה וסביר להניח שידעתם עליה מבעוד מועד. אם לא, שוב, לא רואה כל בעיה, תמיד אפשר לשים חוצץ כמו מובייל או פעמוני רוח ועציצים פורחים לרוב.
לגבי התינוקת - חדר דרום לילדים הוא נפלא כל עוד האנרגיה החזקה שלו אינה מפריעה לשנתם. מה שלא הבנתי הוא האם התחושה הכבדה שלכם נגרמת מהבית עצמו, מרגישים אנרגיה לא טובה בבית או שההרגשה הכבדה היא בגלל מחשבות העזיבה והשפעתם על הילדה? חשוב מאוד להבדיל. לדעתי מעבר ישפיע בעיקר עליכם בשלב זה, ורוב הקושי יהיה שלכם (אריזה פריקה, חיפוש מקום וכו'). המון אנרגיות. על השאלה איך ישפיע הדבר על חייכם???
באמת קטונתי.

המון בהצלחה!
מיה
   תודה על תשובתךדינה(שם בדוי) 23:08 03/10/2008
תודה על תשובתך מעריכה את זה מאוד,

האמת שדי הרגעת אותי,

את המפעל לא ראינו כי באנו בלילה והאזור כוסה בצמחייה, המפעל של השכן שקט ואינו פולט מזהמים רק רייח מתקתק ותעשייתי. זה מעין האנגר ענק עם ציוד מוערם מבחוץ, אני מניחה שאין בעייה עם זה.

השילוב של הכל הדאיג אותי: אנחנו גרים מתחת לבעל הבית,הכניסה החסומה בקיר(כמו כוך קטן), הביוב- בור ספיגה פתוח, תקרה קצת נמוכה, אין חלון למערב בכל הבית כולו, בחדש שינה של ההורים החלון קטן והוא יושב בדיוק על גרם מדרגות של מי שעולה לקומה השנייה מי שעולה יכול להציץ.., ההאנגר\מפעל שלידנו, המחסן שבחצר המלא בגורטאות...

אנחנו רוצים מקום שקט ולא להתרוצץ עם הילדה.

שוב תודה,
ושנה טובה
   כשאת מציגה את הדברים כךmyalinea 09:23 04/10/2008
התמונה קצת משתנה. פשוט ציינת את הדברים הקצת פחות חשובים וקריטיים מבחינת הפנג שוואי.
למשל המפעל - לא רעש או פליטה של חומרים, ומאחר והוא מכוסה צמחייה (כך שאפילו לא ראיתם אותו), אין עם כך בעיה.
גם המחסן למשל כשלעצמו אין איתו בעיה, אבל הגרוטאות לעומת זאת זה כבר סיפור אחר. דומה מאוד לנושא האי סדר בתוך הבית - מביא אנרגיה שלילית.
הבית - אין חלון בכיוון מערב, אוקי, אבל התיקרה הנמוכה, החלון הקטן, הקיר מול הכניסה וכו' - סיפור אחר לגמרי. כבר יש לי תחושה לא נעימה לגבי הבית.
בור ספיגה פתוח - לא מבינה איך בדיוק - נראה לי אפילו בניגוד לחוק התעבורה, תבררו בעירייה. יש הרבה בורות ספיגה במושבים כמו שציינתי, אבל הם לא פתוחים (כל שאפשר ליפול לתוכם). הם בחוץ ומסריחים אבל אסור שיהיו פתוחים!!!
לגבי הקטנטונת - אני מבינה את הבעסה, אבל היא לא שיקול לדעתי אם לעבור או לא. אתם תרוצו אחריה בכל גינה ...

תולי כמובן בכמה שנים אתם עוד מתכוונים לגור בשכירות, אבל אני כן הייתי שוקלת לחפש בית אחר.

מקווה שעכשיו לא ביעסתי אותך חזרה. SORRY.

מיה
   בחירות שלנו לא נעשות סתם וצריך להבין למה? ומה עכשיו.?דינה(שם בדוי) 19:57 04/10/2008
היי שוב

בהחלט לא ביעסת בכל זאת בחירה שעשינו היא שלנו

אבל כן כיוונת אותי- אז תודה רבה רבה!!!

המשך שבוע נפלא

דינה(בדוי)

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו