צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  לידה שניה לאחר קרע דרגה 3לידה שניה 18:39 24/07/2011
שלום לד"ר שיפטן,

מקווה מאוד שתוכל לעזור לי..
לפני 4 שנים ילדתי את ביתי הבכורה בלידה רגילה עם אפידורל.
בשלב שבו הייתי אמורה ללחוץ המיילדת מאוד הלחיצה אותי שאלחץ כי אחרת העובר עלול להיות במצוקה ויאלצו להביא ואקום. כיוון שלא הרגשתי כלום, כנראה שלחצתי בלי לשים לב בכלל מה אני עושה. לאחר הלידה, התברר שיש לי קרע בפרינאום בדרגה 3 (המיילדת לא חתכה משום מה) והזעיקו כירורג על מנת שיתפור אותי.
לאחר שהכל הסתיים, לקח לי די הרבה זמן להתאושש (כחודש) אך לבסוף חזרתי לעצמי.
כעת, אני בהיריון נוסף בחודש שמיני. כאשר ציינתי בפני הרופא שהיה לי קרע בדרגה 3 בלידה הקודמת הוא המליץ על ניתוח קיסרי. הוא הסביר לי שאם קרע כזה יחזור על עצמו עלולים להיפגע שרירים באיזור ואני עלולה להיקלע למצב של חוסר שליטה בסוגרים.

אני קצת חוששת מניתוח ורציתי לקבל את חוות דעתך.
- האם באמת אני חייבת ניתוח?
- יש לי תחושה שמה שקרה לי בלידה הקודמת היה בגלל חוסר תשומת לב של המיילדת (היה עומס נוראי בבי"ח בו ילדתי - אחד מבתי החולים הגדולים במרכז), המיילדת בקושי היתה איתי, לא הדריכה אותי ולא טרחה לבדוק אם עדיף לחתוך..
מצד שני אינני יודעת אם זה היה קורה בכל מקרה, גם אם המיילדת היתה מתייחסת אליי באופן אישי יותר.
- אני מוכנה להשקיע במיילדת פרטית/דולה/כל מה שצריך, השאלה היא האם כדאי לי בכלל להסתכן.

מצטערת שיצא כ"כ ארוך ואשמח מאוד מאוד לקבל את חוות דעתך.
תודה מראש!
   לידה לאחר קרע דרגה IIIד"ר אבנר שיפטן 19:39 24/07/2011
ראשית חשוב לראות מה ההמלצה במכתב השחרור לאחר הלידה, האם היא זהה להמלצה של הרופא שלך ?
שנית קרע שכזה בדר"כ אינו קורה שוב. רוב הנשים שלהן קרעים בלידות הראשונות אינן נקרעות בלידה חוזרת, או שישנו קרע מינימלי, שאינו מחייב תפירה אפילו.
שלישית, את בעצמך מציינת שהיו גורמים חיצוניים שגרמו לקרע, ואם את מודעת להם, ויכולה לנטרל אותם, הסיכוי שקרע כזה יחזור הוא אפסי.
מאחל לך לידה מהנה
   תודה - והמשךלידה שניה 20:52 24/07/2011
תודה ד"ר על תשובתך.
במכתב השחרור לא רשומה שום המלצה לגבי לידות עתידיות. כל מה שרשום זה "קרע בפרינאום דרגה שלוש"
אמרת שאצל רוב הנשים הקרע לא חוזר בלידה שניה, אך מה קורה אם כן? האם זה באמת גורם לנזק בלתי הפיך ובגלל הסיכוי הזה הרופאים ממליצים על ניתוח?

תודה על הסבלנות וסליחה שאני מטרידה...
   קרע דרגה IIIד"ר שיפטן 08:39 25/07/2011
אם הרופאים שטיפלו בך לאךר הקרע, לא התרשמו שיש סיכוי שקרע זה יחזור, ולכן לא רשמו המלצה להמנע מלידה נרתיקית, כנראה שזה המצב, ולא מה שרופאך ממליץ.
אין המלצה גורפת לנשים לאחר קרע משמעותי להמנע מלידה נרתיקית , ובכל מקרה חריג, ימליץ הרופא/הצוות שטיפל בך האם לנמנע מלידה או לא.
אם קרע זה יחזור, והסיכוי לכך הוא קטן מאוד, תהיה לך בעיה דומה למה שהיה לאחר הלידה, ולא משהו שיגרום לנזק ארוך טווח כמו שמנסה הרופא להפחידך.
וגם חשוב לזכור שיכול לקרות תמיד משהו מאוד חריג, אמנם בסיכוי קטן או אפסי, אך זה יכול לקרות גם לאחר ניתוח...
אבקש שתעדכני לאחר הלידה מה קרה.
   תודה מקרב לבלידה שניה 11:08 25/07/2011
אני אקח לי כמה ימים להחליט מה לעשות..
מבטיחה לעדכן. שוב תודה!

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו