צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  לידת ביתלילי 11:16 20/01/2012
שלום ד"ר שיפטן
1.הייתי מעונינת לדעת האם אתה ממליץ על שימוש באפי- נו כהכנה ללידה או שעיסוי פירנאום זה מספיק?
2.לאחר שילדתי את בני בבית חולים - היה לי דימום עקב כך שהרחם לא התכווץ - מה הטיפול במקרה כזה בלידת בית?
3.אני גרה בישוב מרוחק שלוקח לפחות 40 דקות להגיע לבית חולים- האם אפשרי לעשות לידת בית?
4.ושאלה אחרונה - תמיד אני שומעת סיפורים נפלאים על לידות בבית אבל מעולם לא שמעתי על לידה שהסתבכה או שחס וחלילה אף הסתיימה במוות לאם או לעובר- האם קימים מקרים כאלו?
   כמה פרטים על לידת ביתד"ר אבנר שיפטן 13:20 20/01/2012
מרחק נסיעה של 40 מבי"ח הוא בהחלט סביר ללידת בית.
הטיפול בדימום לאחר הלידה (PPH) הוא ע"י הנקה, עיסוי הרחם, ומתן תרופות במקרה הצורך. לכל מיילד/ת בית יש אפשרות לתת טיפול כזה במקרה הצורך.
איני מכיר מקרים של מות יולדת או ילוד בלידת בית, אך כ- 10% מלידות הבית מועברות לפני או אחרי הלידה לבי"ח, עקב מצב חריג, בדר"כ זה אינו משמעותי, אך מכיון שנמצאים בבית, מעדיפים להגיע למקום עם אפשרויות טיפול במקרה הצורך יותר גדולות.
לגבי האפי-נו, ישנן נשים שהוא מאוד עזר להן, ולחלק לא. אין תשובה חד משמעית לגביו, מה שבטוח זה שרצוי לעשות עיסוי פרינאום.
שבת שלום

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו