צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  בדיקת GBSמישי 17:08 13/08/2012
ד"ר שיפטן שלום,
אני בת 30 בהריון ראשון שבוע 34 מתכננת ללדת בבית עם מיילדת. מבחינת כל הבדיקות כיום הכל תקין ברוך ה'. המיילדת הורתה לי שלא לבצע בדיקה ל-GBS, מהנימוקים הבאים: הבדיקה אינה מדויקת, גם אם הנני נשאית הסיכויים להדבקת התינוק נמוכים ביותר וניתנים לחיזוי על פי חום אימהי וירידת מים ממושכת, ואם אמצא נשאית לא אוכל ללדת בבית.
רציתי לשאול: 1.האם באמת זה אסור על פי חוק, במידה ואני נשאית, לתת לי פניצילין בעירוי בבית? 2. היכן אוכל למצוא מידע על הבדיקה ומדדי ה-false positive ו-miss שלה? כמו כן מידע על מה עלול לקרות לתינוק. אשמח גם לקרוא מאמרים מדעיים בנושא.

אציין שחשוב לי מאוד ללדת בבית בלידה טבעית ואני מתכוננת לכך זמן רב, עם זאת לא הייתי רוצה לזלזל בבטחונו של ילדי.
מהי המלצתך?
תודה רבה
   לידה בבית של נשאית GBSד"ר אבנר שיפטן 18:54 13/08/2012
ראשית אין המלצה לבצע בדיקה זו, אם אין לך זיהומים חוזרים במערכת השתן או המין במהלך ההריון. (או אם היה לך GBS בהריון קודם, דבר שאינו רלוונטי לגביך).
שנית אפשר לבצע טיפול אצל נשאית, ולחזור על תרבית, ואם היא שלילית, אין צורך בטיפול במהלך לידה.
ומעל לכל, ישנה אפשרות לקבל אנטיביוטיקה לוריד, במהלך הלידה בבית, אם את נשאית GBS.
אינני יכול להפנות אותך למחקרים ספציפים, אך את יכולה לחפש באתר של מחקרים רפואיים מידע שנחוץ לך pubmed.com

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו