צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  לידה וגינאלית אחרי קיסרי רותי 12:16 15/10/2012
ד"ר שלום
לפני כשנה ותשעה חודשים לידה ראשונה- הלידה התחילה בירידת מים אחרי 34 שעות פתיחה מלאה ואז גילו שהלידה לא מתקדמת כי הראש גבוה ( כמו כן הקיף ראש גדול ועברתי היפוך ידני בשבוע 40 לאחר שהעובר התהפך יומיים קודם)
אחרי 36 שעות הובילו אותי לניתוח קיסרי חירום לאחר שהורידה דופק ועלה לי החום ונולדה במשקל 3650.
היום שבוע 33כשנה ו9 חודשים אחרי הניתוח הרופא שלי המליץ על קיסרי חוזר כי הוא ראה שהיקף ראש העובר משיג ב 3 שבועות
והוא חושש שאעבור את הכל שוב ..כי חושש שהאגן צר לעומת הראש.
האם לאור מצב זה יש כדאות לנסות לידה רגילה בכל זאת..?
תודה רבה על תשובתך,
רותי
   לידה לאחר ניתוח קיסריד\\\"ר אבנר שיפטן 11:03 16/10/2012
ראשית, יכול להיות שמה שקרה בלידה הקודמת - יחזור בלידה הקרובה. אך יכול להיות שיקרה אחרת, והראש כן יעבור את האגן ותהיה לידה רגילה.
ישנו מצב של אי-וודאות, שבו לפעמים קשה לקבל החלטות. אני מעריך שלכל אחת מהאפשרויות יש סיכוי שווה, אולי רופאים אחרים יחשבו שלאפשרות מסוימת יש סיכוי יותר גדול מהאפשרות השניה.
השאלה היא היכן את נמצאת ? האם את רוצה לקחת את הסיכוי ללדת לידה נרתיקית, תוך ידיעה שאולי תגיעי לניתוח, או שאת מעדיפה לוותר על הסיכוי ?
ישנה המלצה גורפת של האיגוד למיילדות לאישה לאחר ניתוח קיסרי ללכת לנסיון לידה נרתיקית, ואף אני ממליץ על כך.
בהצלחה בכל דרך שתבחרי
   לידה לאחר ניתוח קיסריד\\\"ר אבנר שיפטן 11:03 16/10/2012
ראשית, יכול להיות שמה שקרה בלידה הקודמת - יחזור בלידה הקרובה. אך יכול להיות שיקרה אחרת, והראש כן יעבור את האגן ותהיה לידה רגילה.
ישנו מצב של אי-וודאות, שבו לפעמים קשה לקבל החלטות. אני מעריך שלכל אחת מהאפשרויות יש סיכוי שווה, אולי רופאים אחרים יחשבו שלאפשרות מסוימת יש סיכוי יותר גדול מהאפשרות השניה.
השאלה היא היכן את נמצאת ? האם את רוצה לקחת את הסיכוי ללדת לידה נרתיקית, תוך ידיעה שאולי תגיעי לניתוח, או שאת מעדיפה לוותר על הסיכוי ?
ישנה המלצה גורפת של האיגוד למיילדות לאישה לאחר ניתוח קיסרי ללכת לנסיון לידה נרתיקית, ואף אני ממליץ על כך.
בהצלחה בכל דרך שתבחרי

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו