צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  אורית 21:46 23/11/2012
שלום רב,

רציתי לשאול על החיסון שניתן בבית החולים נגד צהבת b (והאם אתה בעד חיסונים בכלל בהמשך). האם כדאי או מומלץ לוותר..
אנטיביוטיקה לעיניים. מה דעתך? אני לא יודעת מה עוד נותנים אבל חשוב לי לשמוע את דעתך.

תודה ושבת טובה
אורית
   טיפולים לילוד לאחר הלידהד"ר אבנר שיפטן 19:52 24/11/2012
רצוי היה לשאול שאלה זו את רופא הילדים, בפורום הסמוך לי.
אם הילוד בריאף יונק ונמצא בבית, דעתי האישית היא שלא כדאי לחסן בחצי השנה הראשונה, ואף לא בחורף.
לגבי טיפות עיניים אנטיביוטיות, אם לא היה ליולדת זיהומים קשים בנרתיק בזמן ההריון, לפי דעתי אין צורך. אם למחרת רואים שיש דלקת אפשר לשים טיפות או חלב אם.
לגבי ויטמין K, אני חושב שאם היתה לידה טובה, ללא טראומות לילוד, ואם הילוד במשקל רגיל (2.5-4.5 ק"ג), אין צורך.
   תודה ועוד משהו..אורית 20:30 24/11/2012
תודה רבה על התשובה המפורטת .
לגבי פטריית קנדידה בהריון - האם זה נחשב זיהומים שמצריכים בכל זאת טיפות עיניים אנטיביוטיות אחרי לידה?
ולגבי משקל הילוד - הערכת המשקל בשבוע 39 כרגע היא 2100 כך שככל הנראה אלד תינוק בממשקל נמוך מהממוצע. בהנחה והלידה תעבור ללא טראומות (הלוואי...)האם זה עדיין בסדר לדעתך לא לתת ויטמין k? אני ממש רוצה להימנע ממתן התוספים האלה אין אין צורך ממשי בהן.

אגב - מיהו רופא הילדים איתו ניתן להתייעץ לגבי חיסונים באופן כללי?

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו