צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  קרע מדרגה 3סיון 21:34 03/04/2014
ראיתי בתשובותיך לנשים שעברו קרע מדרגה 3 והומלץ להן על קיסרי בלידה שאחר כך (כמו המצב שלי כרגע), כי אתה אומר שרוב הנשים שנקרעו קרע מדרגה 3 כמעט ולא חוו קרעים נוספים בלידות הבאות שלהן, וגם אם כן, אלו לא היו קרעים שגרמו לנזקים רציניים. רציתי לשאול על מה מתבסס המידע שלך, שעומד בניגוד למידע שרופאים אחרים מתייחסים אליו שלפיו יש סיכוי גבוה בהרבה לקרע חמור בלידה לאחר שכבר היה קרע חמור בלידה הקודמת.
חשוב לי לדעת את הפרטים האלה כדי לא להיות מודאגת מהסיכון שאני לוקחת כשאני הולכת ללידה רגילה.
עוד שאלה - בלידה שלפני הקרע עשו לי חתך יזום. האם זה משנה את תמונת הסיכונים?
   לידה או ניתוח אחרי קרע דרגה 3ד"ר אבנר שיפטן 22:20 03/04/2014
אינני זוכר שהמלצתי כך או אחרת. כל יולדת צריכה לקבל החלטה על סמך המידע שנמצא לפניה. אינני זוכר בספרות הרפואית המלצה ללכת לניתוח לאחר קרע דרגה 3, כך שההמלצה הזו של "שאר הרופאים", אינה מבוססת על המלצה חד משמעית. כל רופא הולך לאחר נטיות ליבו בעניין זה.
מהנסיון שלי, נשים שהיו לאחר קרע גדול (3 או 4), וילדו נרתיקית, היו ללא קרע משמעותי חוזר.
אם בלידה קודמת עשו לך חתך יזום וזה היה טוב, כדאי לחשוב על כך גם לקראת הלידה הבאה.
בהצלחה
   תודה רבה!סיון 23:37 03/04/2014

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו