צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רפואה מיילדותית
מנהל/ת הפורום: דר' אבנר שיפטן *דר' שיפטן אינו מומחה ברפואה מיילדותית
  לידה וגינאלית לאחר 2 ניתוחים קיסרייםבשמת 21:41 17/11/2014
שלום וברכה,
אני בת 37,בהריון בשבוע 33 לאחר 2 ניתוחים קיסריים (האחרון לפני 4 שנים), והייתי מעוניינת להתייעץ בנוגע ללידה וגינאלית.
הלידה הראשונה הסתיימה בניתוח חירום בפתיחה 5 עקב מצוקת עובר (נולד בשבוע 39 משקל 3 קג, לאחר ירידת מים מיקוניאליים).
הלידה השניה, בשבוע 42, פתיחה 9 ללא אפידורל, לידה פעילה, 18 שעות צירים, העובר לא ירד למטה אפילו...נולד 4 קג. לא נתקע בשול, היה גבוה מידיי ופחדו שהרחם יקרע, לכן הפסיקו והסתיים בניתוח.
הייתי מעוניינת לדעת האם כדאי לי לנסות שוב, לאור עברי, מה הסיכויים מול הסיכונים, ומה המלצתך במקרה שלי.
בתודה רבה מראש
בשמת.
   לידה לאחר 2 ניתוחיםד"ר אבנר שיפטן 16:03 18/11/2014
בשמת שלום, אינני מתכוון להמליץ על לידה או ניתוח. אעביר לך מידע, ואת זו שתקבלי את ההחלטה.
מצד אחד, ההמלצה לאחר ניתוח אחד היא ללדת, ואין הבדל גדול מבחינת הסיכון בין מצב שלאחר ניתוח אחד או שנים. מצד שני עובר שלא עבר את האגן במשך זמן ארוך, יכול להעיד על כך שמצב זה יחזור בלידה הבאה. יכול להיות שזה שהעובר גדול, 4 ק"ג, הוא זה שבגללו לא היה ירידת הראש בתעלת הלידה, ואולי אם בפעם הבאה יהיה עובר קטן יותר לא תהיה בעיה.
חשוב לדעת מה מקום השיליה בהריון הנוכחי, ומה עובי הצלקת. אם השיליה ממוקמת לא בקרבת הצלקת, ועוביה של הצלקת תקין, החשש מקרע של הרחם קטן.
מנגד, מה אפשר להפסיד מכך שמנסים לידה, ואם הראש לא יעבור את האגן, להינתח אז, ולא ניתוח מראש.
אם את רוצה ללכת בדרך הברורה, אפשר ללכת לניתוח מראש. אם את רוצה לנסות לידה, יכול להיות שתצליחי (וע"י כך תמנעי מניתוח חוזר), או שתגיעי לניתוח חוזר.
קשה מאוד להעריך את הסיכוי להצליח בלידה, אם אינך נמוכה במיוחד (מתחת ל155 ס"מ), והעובר אינו גדול כמו בלידה הקודמת, אני מעיך שהסיכוי ללידה נרתיקי הוא של כ- 50%.
בהצלחה בכל דרך שתבחרי

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו