צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום דולה תומכת לידה מלווה בלידה
מנהל/ת הפורום: סיון אופירי, עדי יותם
  מחשבות על איך ללדת ?איגי 09:09 08/05/2009
שלום רב,
רציתי להתייעץ אתכן בנושא חשוב עבורי,
בעברי לידה קיסרית בהרדמה מלאה עקב ירידת מים (3 ימים ללא כל פתיחה עד למצב צירים ושיבוש דופק במוניטור, מצב שגרר ניתוח בהרדמה מלאה למרות הרצונות ללדת באופן הכי טבעי)
כיום, לאחר 5 שנים בערך אני מתלבטת-
האים להזמין ניתוח קיסרי, ואז בהכרה מלאה אוכל להיות שותפה ללידה.... יש אומרים שזוהי הדרך המושלמת עבור העובר, שהרי הוא לא נסחט בתעלת הלידה ובשבילו החוויה פחות טראומטית... (?!)
מצד שני, למעשה עדיין לא חויתי לידה. ישנו חשש מחיתוך החיץ ובכלל השמועות על תופעות הלוואי של זריקת האילחוש שגורמת (במקרה הגרוע) לכאבים בכל חודש מחדש המלווים בעיקר בכאבי גב.
במקצועי אני עומדת שעות רבות על הרגליים, וכרגע בחריגת משקל אמיתית (סוף שביעי קרוב ל100 ק"ג על גובה 1.68).
חשש נוסף הוא עניין רעלת ההיריון והסיכונים ללידה בגיל מבוגר (יחסית)- מעל 35.

אודה לכם באם תאירו את עיני לגבי כל השלכה לכאן או לכאן...
   איך ללדתדפי 20:20 09/05/2009
איגי יקרה
נראה שעברת לידה לא פשוטה לפני כחמש שנים, ואני מבינה את רצונך ללדת הפעם מתוך בחירה והכרה.
כעקרון לידה טבעית עדיפה תמיד על פני לידה קיסרית, באם המצב מאפשר זאת.
בקשר לחששך מסחיטה של העובר בתעלת הלידה והטראומה שהוא יעבור, מחקרים הוכיחו שזהו תהליך שחשוב מאד עבור העובר, גם מבחינת הבשלות שלו לנשימה, הסחיטה הזו מוציאה ממנו את הנוזלים ומאפשרת לו נשימה חופשית. וגם מחקרים בדקו ילדים שנולדו בניתוח קיסרי וגילו גילוי מעניין, שילדים אלו, פחות מסיימים תהליכים שהם מתחילים. כאילו שהם לא נלחמו בתהליך הלידה כדי לצאת...... מעניין.

בכל מקרה, את צריכה קודם כל לבדוק מבחינה רפואית אם יש באפשרותך ללדת בלידה רגילה. כי אם לא , אז אין פה התלבטות. ואם כן, הייתי מציאה לך לבחור את האופציה הזו.
בכל מקרה, בכל החלטה שתחליטי, שתהיה לך לידה קלה וחוויתית.

דפי
   איגי 06:25 10/05/2009
איגי יקרה
נראה שעברת לידה לא פשוטה לפני כחמש שנים, ואני מבינה את רצונך ללדת הפעם מתוך בחירה והכרה.
כעקרון לידה טבעית עדיפה תמיד על פני לידה קיסרית, באם המצב מאפשר זאת.
בקשר לחששך מסחיטה של העובר בתעלת הלידה והטראומה שהוא יעבור, מחקרים הוכיחו שזהו תהליך שחשוב מאד עבור העובר, גם מבחינת הבשלות שלו לנשימה, הסחיטה הזו מוציאה ממנו את הנוזלים ומאפשרת לו נשימה חופשית. וגם מחקרים בדקו ילדים שנולדו בניתוח קיסרי וגילו גילוי מעניין, שילדים אלו, פחות מסיימים תהליכים שהם מתחילים. כאילו שהם לא נלחמו בתהליך הלידה כדי לצאת...... מעניין.

בכל מקרה, את צריכה קודם כל לבדוק מבחינה רפואית אם יש באפשרותך ללדת בלידה רגילה. כי אם לא , אז אין פה התלבטות. ואם כן, הייתי מציאה לך לבחור את האופציה הזו.
בכל מקרה, בכל החלטה שתחליטי, שתהיה לך לידה קלה וחוויתית.

דפי
   תודה ועודאיגי 06:30 10/05/2009
שלום לך דפי,
קודם כל תודה על העידוד.
הניסיון הראה לי תמיד שעדיף להתכונן ולדעת על הגרוע מכל....
אין לי בעיייה גופנית של מבנה צר או גורם אחר שעלול להכשיל לידה רגילה, אך ב'לידה' היחידה אותה עברתי, למרות ניסיונות של הליכה, דמיון מודרך, עיסויים ו-3 ימים בהם היתה ירידת מים והצוות הרפואי ניסה לעזור עם נרות P.G המסייעים לפתיחה לא הייתי בפתיחה כלל - סגורה לחלוטין !
כך שאם אני רוצה לחוות לידה הפעם (ואולי זו הפעם האחרונה מבחינתי...2 ההיריונות שלי היו אחרי תהליך ארוך של I.V.F) הכי נכון יהיה לשנות גישה ולא להגיע כמו בפעם הקודמת עם החלטה נחושה ללדת טבעי ובסוף לא להרגיש/לראות דבר !
אני אנסה כבר מהשבוע ה-35 עיסוי פרינאום ואולי גם ארכוש את ה-הפי נו, אבל המחשבה להזמין ניתוח לא יורדת מהפרק, ולו בשל העובדה שאולי שוב לא תהיה לי פתיחה, למרות שאומרים כי לידה שניה הולכת בקלות יתרה מהראשונה.
מה הייתן עושות במצבי ?

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו