צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום אחות תינוקיה יילודים ופגים וטיפול נמרץ פגים
מנהל/ת הפורום: רבקה מורוביץ RN
  הנקת פגיםחגית 14:48 24/03/2008
שלום רב,
לפני כחודש ילדתי בשבוע 33 את ביתי במשקל 1940, לאחר הלידה הילדה נזקקה רק לחצמן סביבתי למשך זמן קצר, וכמובן הואכלה דרך זונדה חלב אם שאוב.

לפני שבוע השתחררנו בשעה טובה מבית החולים וכעת בבית כל שלוש שעות אני נותנת לה חלב שאוב בבקבוק או תחליף אם אין לי חלב, וכן מנסה לעיתים להניק ובסוף ההנקה מציעה לה תוספת אוכל מבקבוק , שלרוב היא לוקחת.

בביקורי בטיפת חלב אמרה לי האחות כי יש לעבור להנקה מלאה ולהעיר אותה כל שעה וחצי ולהניק.
אני מאוד רוצה להניק אך מרגישה שלילדה אין מספיק כוחות לשאוב ולכן היא לא אוכלת כמו שצריך,
שאלתי היא, כל כמה זמן אני צריכה להציע לה הנקה? האם להישמע להנחיות טיפת חלב שנשמעות לי מוגזמות?
כ"כ עד מתי אצטרך להעיר אותה כל שלוש שעות לאוכל, שכן נראה שלפעמים היא ישנה כ"כ טוב שחבל להעיר?

תודה מראש,
חגית
   מעבר להנקה מלאה בפגיםרבקה 10:32 20/10/2008
סליחה על הזמן שלקח לי להגיע אליך.
המעבר להנקה מלאה בפגים היא לפי הילד ולפי שלבים. כדאי לתת לה הנקה רציפה בבקרים ללא תוספות תמ"ל. מתחילים משני ארוחות רצופות (רק בבוקר) במשך שלושה ימים כל שעתיים ואחר כך ניתן לנסות לעלות לשלושה ארוחות רצופות. את כבר תחושי אם היא מסתדרת או לא. אם היא מסתדרת עם שלושה ארוחות רצופות של הנקה בלבד (מתעוררת לבד לארוחה הרביעית לאחר 3 שעות) ניתן לעבור להנקה של ארבעה ארוחות ברצף ללא תוספות. וכן הלאה עד שאתן מגיעות לעשר ארוחות הנקה ביום.
כשהתינוקת תגיע לשלוש קילו פלוס ניתן לתת לה להתעורר לבד לארוחות בלי להעיר אותה.
כעת היא כבר בת כשמונה חודשים? איך הולך לך?
בכל מקרה זה לא כל כך נורא להזין תינוק יחד עם תמ"ל ושילוב של הנקה. בכל גיל ניתן לעבור להנקה מלאה. גם בגיל שמונה חודשים. במקום תמ"לים ניתן לתת אוכל מוצק ולקינוח לתת הנקה.
יש הרבה שילובים ופתרונות.
רבקה

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו