צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום אחות תינוקיה יילודים ופגים וטיפול נמרץ פגים
מנהל/ת הפורום: רבקה מורוביץ RN
  גיל כרונולוגי או מתוקן- למה מתייחסים?ליאת 21:30 18/01/2009
שלום,

יובל בת 5 חודשים כרונולוגי וחודשיים מתוקן אוכלת יפה ועולה היטב במשקל (5.2 ק"ג) ניזונה מח.א בלבד.

1. אני מעט מבולבלת בנוגע לגיל כרונולוגי ומתוקן מבחינת הציפיות לגבי שעות שינה ביום ובאופן כללי לגבי סדר יום. הסיבה לשאלתי נובעת מסדר יום מאוד לא קבוע ומאורגן של יובל. לפעמים ישנה חצי יום ויותר עם רגעי ערות קצרים להנקה ולפעמים ערה חצי יום ויותר.לרוב ערה משלוש בלילה עד חמש שש לפנות בוקר. האם אני אמורה לנסות לבנות סדר יום מסודר? להתעקש שתישן פחות ביום או להרדים בשעות קבועות? למיטב ידיעתי תינוק בן 5 חודשים כבר יש פחות או יותר סדר יום בעוד שלתינוק בת חודשיים לא. מה יכולות להיות ציפיות מציאותיות מיובל?

2. מזה כחודש יובל לא נותנת צואה, אנו נותנים לה נר גליצרין אחת ליומיים שלושה בהתאם לצורך (בהמלצת הרופאה שציינה כי אין בעיה וכי לא תתפתח תלות). בעלי ואני מתחילים להיות מודאגים, אנו חוששים כי תתפתח תלות וכי יובל לא תהיה מסוגלת לתת צואה ללא סיוע. מה דעתך? האם יש לך הצעות נוספות? (בהמלצת הרופאה אנו נותנים גם 4 כפות מיץ תפוזים ליום).

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו