צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  ילדה אגואיסטיתאני 15:18 03/09/2011
דקה לפני שפונה לייעוץ (אין משאבים...), מעלה שאלה -
ילדה בת 6 כמעט כיתה א'. כבר זמן מה, רואה שיש לה קשיים מאוד גדולים בכל מה שקשור לשיתוף. היא לא מוכנה לשתף אף אחד, גם לא חבר, וגם לא אחים ולא הורים באף דבר שלה. הדברים שלה קדושים בעיניה.
מאוד מתקשה כאשר מגיעות חברות אליה, לעשות דברים ביחד. מה שקורה הוא שהיא שולטת על כל הנעשה. אם תצטרך לתת משהוא שלה, היא תיתן חתיכה עלובה, או שתצליח לשכנע בכל דרך שהיא שלא צריך, או פשוט כל אחת תגמור בצד שלה ולא ישחקו יחד. כמובן, שזה לא קורה שהיא מוזמנת לבית של אחרים. ,
כאשר היא נוראה רוצה משהוא, היא תעשה הכל שזה יהיה שלה, כולל לקחת בלי רשות.
כמובן שניסינו הכל, והינו נורא אקרטיביים כאשר נלקח משהוא ללא רשות. ובכל זאת - היא מתקשה במשחק משותף על חברים.
בגן/בית ספר- היא מסתדרת, אבל ניתן גם שם לראות את הקושי.
איך אפשר לעזור לה?
   רב הנסתר על הגלוי במה שאת כותבת. אני יכולה רק להתייחס לשני דברים (ספקולציות אחרות תהיינה לא אחראיות):דרורית אמיתי-דרור 23:21 18/09/2011
א. לילד שנותן אימון בעולם, מרגיש שה"עולם" נותן לו וייתן לו תמיד - קל יותר לתת, לחלוק, לוותר, לדחות סיפוק....
לכן: נכון יהיה לבדוק מה עומד מאחורי הצורך של הילדה שלכם "להחזיק" אצלה הכל, להשאיר אצלה, לא לשחרר (שאלה: ממתי הקושי הזה קיים? אם הוא קיים זמן ארוך - כתבת "זמן מה" - איך עברה הגמילה שלה מחיתולים?).
ב. מודל הוא אחת הדרכים המשמעותיות בהן ילד לומד.
איזה מודל היא רואה בעניין זה בבית: שלכם כלפיה, שלכם אחד כלפי השני, כלפי העולם החיצון?

אם תרחיבי יותר - אנסה להתייחס שוב.

דרורית אמיתי-דרור
יועצת להורים
052-2322420
   המשך התייחסותאני 21:35 28/10/2011
תודה דרורית על התייחסותך.
כל נושא הגמילות עבר נפלא ובמהירות וללא קשיים. מודבר בקושי מזה שנים שלאט לאט התעצם. באמת מאוד מעניין להבין מדוע הצורך הזה להחזיק הכל אצלה ולא לשחרר. לי זה נראה ברור שמדובר בצורך לשליטה.הדבר בא לידי ביטוי גם בלעשות דברים בדרכה - ואם לא- ישנו כעס גדול שבא לידי ביטוי בחוסר שיתוף פעולה, העלבות ואף שימוש בהצקות פיזיות.
המודל הביתי הוא לגמרי מודל של נתינה ושיתוף. בינינו והחוצה.גם אני וגם בעלי הינו ההיפך הגמור גם בילדותינו.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו