צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  קשה לילד במעון...אבא מודאג.. 07:46 30/08/2012
דרורית שלום רב

יש לי ילד שעוד מעט יהיה בן שנתיים, עד השנה הזו הוא גדל אצל הסבתא שטיפלה.
השנה שלחנו אותו למעון ובשלושת הימים שחלפו מאז קשה לו מאוד...
זה מתחיל בפרידה שמיום ליום יותר קשה,שהיום הוא התחיל לבכות כבר בשער הכניסה למתחם.
וכאשר אני מכניס אותו הוא לא מוכן לעזוב אותי, ממש סוחב אותי איתו למשחקים,לפינת הציור וכולי.
קשה, קשה לו מאוד בגן, לראיה לכך שהמעון התקשר אלי כל פעם אמנם בשעה יותר מאוחרת כיוון שהוא בוכה חצי שעה וארבעים דקות, אני מבין שזה תהליך ואולי תהליך ארוך אבל איך אני ואישתי יכולים להקל עליו ולעזור לו עם הקושי הזה כי קשה לראות את הילד שלך סובל ובטח ובטח שהוא בוכה בצורה כזאת

בתודה מראש
אבא מודאג..
   באמת קשה - אבל צפוי ונורמלי (וזה אולי לא מנחם - אבל מונע דאגה).דרורית אמיתי-דרור 12:03 02/09/2012
כדי לעזור לילד צריך קודם כל סבלנות להכלה, שאני בטוחה שיש לכם - ומצד שני החלטיות והעברת המסר שאתם שלמים עם ההשארה שלו במעון ובטוחים במקום ובילד עצמו.
ז"א: להישאר זמן מה במעון ולשחק עם הילד, אבל ברגע שהודעתם לו שאתם עוזבים - לא להאריך יותר מדי את רגע הפרידה.
להקפיד על טקס קבוע וקצר בפרידה, לדאוג שאחת המטפלות תהיה פנוייה אליו כשאתם עוזבים, לא לצאת מאחורי גבו, לא להציץ מהחלון, להיות זמינים בטלפון - ולגייס הרבה מאד סבלנות.
לא לתת לו להרגיש אשם שקשה לו (כמו: לא "אתה גדול"... "תתבייש"..."קשה לנו איתך..." וכו').
ועוד דבר חשוב: שלמור על שיגרה מאד משעממת בבית ומחוץ למעון.
אם לא ישתפר בעוד 4-5 ימים (אפילו שיפור קטן הוא שיפור) - נסו להתייעץ אישית עם איש מקצוע.
בינתיים - אין שום צורך - ואני מניחה שהמצב ישתפר בהדרגה.

בהצלחה ושנה טובה,

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי מקצוע
0522322420

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו