צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  משפחון או מעון בגיל שנה ושמונה חודשיםטל 00:47 19/09/2012
  בתי בת השנה ושמונה חודשים נכנסה לפני שבועיים למעון של התמ"ת כי הוא היחיד במקום מגורנו עד עכשיו הסבתא הייתה זו שטיפלה בה ששם כמובן קיבלה את מלוא תשומת הלב והאהבה לפני החג קרה דבר חמור-הסבתא עברה ליד המעון בשעה שמשכיבים אותם לישון ושמעה את הגננת צורחת על הילדה קרוב לרבע שעה ללכת לישון ולשים מוצץ בזמן שהילדה צורחת ומרוב שהיא היתה בהלם ולא האמינה למשמע אוזניה לא נכנסה לגן להתעמת עם הגננת  - סמוך למקרה הזה לילדה היו מספר לילות של סיוטים בכי וצרחות מתוך שינה וגם ההתנהגות שלה מאז המעון השתנתה לחלוטין כאילו ילדה אחרת. כאשר היא נכנסה למעון שלחנו אותה עם בובה אלייה בדרך כלל לא הייתה מתייחסת כעת היא צמודה לבובה בכל שעות היום אפילו למקלחת היא מתעקשת להיכנס איתה מדובר על פעוטה מאוד חברתית שכאשר הייתה רואה אנשים זרים מיד הייתה מנופפת להם שלום ובסמוך לזמן המקרה ומאז שהתחילה את המעון היא מראה לאנשים את הבובה ולפעמים גם מסתתרת אחריי ונראית חסרת ביטחון. דבר שהיה רחוק ממנה לחלוטין אני מודאגת מאוד אך מה עליי לעשות אני חסרת אונים נשמע שהילדה שלי במצוקה ואני לא יודעת האם זה בגלל ההתאקלמות פעם ראשונה במעון או בגלל שיש אפשרות שהגננת צועקת על בסיס קבוע. למרות שגם הפעם הזו היא פעם אחת יותר מדי לדעתי . מאז שהשהסבתא סיפרה לי אודות המקרה לא שלחתי אותה למעון היו יומיים שהיא לא הגיעה שאף אחד לא התקשר לשאול למה ואחר כך כבר היה חג. אני שוקלת להעביר אותה למשפחתון או מעון באזור העבודה שלי האם התגובה שלי להוציא אותה על סמך המקרה ועל סמך התנהגות הילדה מוגזמים??
   לכל מעון בפיקוח התמת יש מנהלת ומפקחת חינוכית מטעם הארגון המפעיל אותו (ויצו, נעמת, אמונה וכו')דרורית אמיתי-דרור 09:21 19/09/2012
מה שאמא שלך שמעה חמור ומחייב התייחסות.
אין לדעת מה היו הנסיבות - אבל אין הצדקה למה שאת מתארת.
פני ראשית אל המנהלת ושתפי אותה. אל תחכי שהיא תתעניין. נכון שטוב היתה לו היתה מצלצלת לשאול מה עם הילדה - אבל גם היא בתקופת לחץ, קולטת כמה עשרות רבות של פעוטות למעון, הרבה מהם לא הגיעו בגלל כל מיני סיבות - וקשה לה...
לגבי הצעקות: פני מיידית, ואם לא תקבלי תשובה משביעת רצון פני אל המפקחת החינוכית ובקשי טיפול מיידי. כדאי יהיה לפגוש אותה במעון.
מעונות היום רגישים מאד לאיכות הטיפול ולתלונות הורים - ואני בטוחה שהדברים יקבלו התייחסות.
ובאופן כללי: אם אינך מרוצה מהמעון - תמיד תוכלי לחפש מסגרת אחרת שבה המטפלות לרוחך, האווירה מתאימה לציפיות שלך (ומספר הילדים קטן יותר משמעותית....).

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
0522322420

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו