צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  חרדה מקקיענת 07:23 26/09/2012
שלום ,
הבת המתוקה שלי, בת שנה ושבעה חודשים, התחילה לבקש כל פעם שיש לה פיפי להוריד את החיתול. מידי פעם היא עושה פיפי בעמידה במקלחת ובאופן קבוע מבקשת לשבת על הסיר.
פעם אחת בזמן שהיינו במקלחת יצא לה קקי והיא מאוד נבהלה ממנו - זו היתה ממש תגובה של חרדה - בכי וצעקות. בפעם אחרת יצא לה קקי בזמן שישבה על הסיר והיא פשוט קמה בבהלה אדירה ושוב הגיבה בחרדה.בכל אחת מהפעמים הגבתי בשמחה ואמרתי לה "איזה יופי! עשית קקי!זה הקקי החמוד שלך.." מה עושים? האם היא בשלה לגמילה?
   עבר הרבה זמן. הייתי בחו"ל... מה קורה עכשיו??דרורית אמיתי-דרור 16:38 21/10/2012
   במהלך החודש האחרון..ענת 10:02 25/10/2012
המשכתי להציע לה לשבת על הסיר/ שרותים ובהדרגה היא הפסיקה לבקש(בדיוק תקופת החזרה לפעוטון אחרי החגים..) היום היא מבקשת "פיפי" (שזה קקי) לעיתים רחוקות ובעיקר מודיעה לאחר שהיא כבר עשתה בחיתול.
האם לזרום איתה או שכדאי דווקא ליזום גמילה? כי ברור שהיא די מבינה מה קורה..
   בשל גילה הצעיר ומשום שזוהי תחילתו של התהליך - נראה לי שנכון לזרום איתה. דווחי גם בהמשך. דרורית אמיתי-דרור 23:55 27/10/2012
התשובה, כמובן, מתייחסת רק לתיאור הספציפי שנתת לגבי הילדה.
אין לי תמונה כוללת ומעמיקה יותר - ולכן אם את מרגישה שיש מצוקה - פני להתייעץ ואל תסתפקי בייעוץ רק בפורום.

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
0522322420

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו