צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  בעיות גמילהעדי 22:31 29/10/2012
שלום רב!! גמלתי את בתי בגיל 2.8 מחיתולים עד היום כשהיא בת 3.9 זה לא נגמר היא עושה פי וקקי בתחתונים ולא טורחת או מבקשת ללכת לשירותים יש לציין שהיא יודעת מצויין שצריך לעשות צרכים בשירותים אבל משום מה היא מחליטה לעשות בתחתונים וזה לא מפריע לה כלל היא גם לא מבקשת להחליף . הייתי אצל מדריכת הורים שהציעה לי להתעלם מהתופעה אבל זה כלל לא עזר כי הילדה עושה על עצמה וממשיכה בעיסוקיה כאילו כלום אני כבר אובדת עצות וזקוקה לעזרה. תודה
   אני לא אוהבת להתערב בעיצות של אחרים, אבל כיון שאת שואלת אותי ומצטטת מישהו אחר - אני מרגישה שאין לי אפשרות שלא להגיבדרורית אמיתי-דרור 18:44 31/10/2012
קושי בהסתגלות לתהליך הגמילה במשך למעלה משנה ובגילאים אלה - צריך להיות מטופל .
ראשית יש לשלול כל בעייה פיזיולוגית. זאת יש לעשות באמצעות מרפאת הילדים.

אני מאד (מאד!) לא מסכימה עם הדרך שבה יעצו לך לפעול (אני מתבססת רק מה שהבנתי ממה שאת כתבת).
בהנחה שאין בעיה פיזיולוגית -
יש צורך בהתחלת תהליך ויש גם צורך בהתיעצות עם איש מקצוע ובהנחייה/הדרכה וליווי מקצועי טוב. את עצמך מציינת את הצורך שלך בעזרה - ואני מבינה אותך מאד.
לא כדאי לחכות. כדאי להתחיל כבר עכשיו ולבדוק לא רק מה עושים אלא למה הילדה מתקשה להיגמל. אם יטופל רק הסימפטום - הילדה עלולה להעביר את הקושי שמאחוריו להתנהגות אחרת.

מצאי את מה שמתאים לכם:
1. בכל איזורי הארץ יש תחנות לטיפול משפחתי (חלק מלשכת הרווחה, שכל אחד זכאי להשתמש בשירותיה). בחלקן יש מומחים לגיל הרך.
2. בכל קופת חולים יש מומחים (יועצים) לגיל הרך.

במגזר הציבורי (לשכות וקופת חולים) התורים לעיתים קרובות ארוכים.

3. ישנם גם יועצים פרטיים - אלא ששם העלות גבוהה יותר.

פני למקום שאפשרי לך, שבו את מרגישה בו נוח ובידיים מקצועיות טובות.

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
0522322420

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו