צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
ייעוץ להורים לילדים בגיל הרך
מנהל/ת הפורום: דרורית אמיתי דרור
  ייעוץ לגבי התפתחות הילד בנושא גבולותאורית ארונסון 16:41 27/01/2014
דרורית שלום,

פניתי אלייך בעבר בנושא גמילה של בני יואב בן השלוש. נכון לעכשיו יואב בן שלוש וחצי ועדיין לא גמול. אני פונה אלייך בנושא אחר שאולי גם קשור לגמילה. הגננת בגן של יואב פנתה אליי בטענה שליואב ישנה בעיה עם גבולות. ממש קשה איתו בגן וזה מתבטא במשימות שנותנים לו ולא רוצה לבצע או שעושה מה שבראש שלו. הגננת אומרת שגם הפסיכולוגית בגן וגם הגננת המחליפה ממליצות לקחת את יואב לבדיקה במרכז להתפתחות הילד לקבלת ייעוץ. בבית אנו משתדלים להציב ליואב גבולות וזה לא קל.
שאלתי היא האם בגיל שלוש וחצי שזה בדר"כ הגיל שבו הם בודקים את הגבולות צריך לקחת ילד לבדיקה פסיכולוגית?
אשמח לשמוע את עצתך בנושא.

תודה מראש
אורית
   שלום אוריתדרורית אמיתי-דרור 18:07 27/01/2014
בגילאים אלה אני ממליצה (וכך גם אני אישית עובדת) על עבודה עם ההורים (במפגשי ייעוץ עם איש מקצוע מתאים) - ולא על עבודה ישירה עם הילד. סביר שלכך התכוונה הגננת (אלא אם התכוונה שיש לדעתה, מסיבה כלשהיא, מקום לאיבחון של הילד).
ההורים הם סוכני התיווך והמפגשים איתם, ההדרכה והייעוץ להם - הם שעושים את העבודה, כמעט תמיד בהצלחה!
שיהיה גם לכם בהצלחה!

דרורית אמיתי-דרור
מומחית לגיל הרך
יועצת להורים ולאנשי חינוך
0522322420

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו