צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום הפרעות שינה
מנהל/ת הפורום: ד"ר ריבי טאומן
  אודות ד"ר ריבי טאומןד"ר ריבי טאומן 21:41 09/08/2008
ד"ר ריבי טאומן היא רופאת ילדים מומחית ברפואת שינה. סיימה את לימודי הרפואה ב-1993 באוניברסיטת תל אביב, ולאחר מכן, התמחתה ברפואת ילדים בבי"ח לילדים "דנה", המרכז הרפואי תל אביב. בין השנים 2001 - 2004 התמחתה ברפואת שינה בארה"ב, ובסיום התמחות זו עברה את בחינות ההתמחות האמריקאיות ברפואת שינה. משנת 2004 משמשת כרופאה בכירה במכון השינה בבי"ח לילדים "דנה". בנוסף, משמשת כיועצת של כל קופות החולים בנושא שינה בילדים.

בשנים האחרונות חלה התפתחות רבה בתחום רפואת השינה שלוותה בהבנה שהפרעות שינה במבוגרים ובילדים הינן תופעה שכיחה בעלת השלכות רבות ומשמעותיות על בריאותנו ואיכות חיינו.

כיום ברור שלהפרעות שינה השפעות בטווח הקצר בתחומי יכולת התפקוד במהלך היום, אך לא פחות חשוב – השפעה מזיקה גם בטווח הארוך עם תחלואה המערבת מערכות גוף נוספות כגון תחלואה לבבית, הפרעות מטבוליות והפרעות נוירו-התפתחותיות.

רפואת שינה היא מקצוע צעיר אך פורה מאד מבחינה מחקרית ובמקביל לעבודתי הקלינית אני עוסקת גם במחקר בנושאים כגון: הפרעות נשימה בשינה, התחלואה ארוכת הטווח של הפרעות נשימה בשינה והפרעות שינה בגיל הרך. בנוסף, חיברה מספר פרקים בספרות המקצועית ופרסמה מאמרים בנושא שינה בילדים.

בנוסף לעיסוקיה, מנהלת את פורום הפרעות שינה באתר אמנות הלידה ואת פורום הפרעות שינה בילדים של סטארמד. בפורומים אלה, תוכלו למצוא מידע רב, וכמובן לשאול כל שאלה.

השכלה:
1985 - 1993 בי"ס לרפואה, אוניברסיטת תל אביב, תל אביב.
1994 - 1999 התמחות ברפואת ילדים, בי"ח לילדים "דנה", המרכז הרפואי תל אביב.
2001 - 2004 התמחות ברפואת שינה, המרכז לרפואת שינה, לוויויל קנטקי, ארה"ב.
2005 תעודת מומחה ברפואת שינה, ארה"ב (American Academy of Sleep Medicine Boards Certification)
2009 - מרצה בכירה בחוג לרפואת ילדים בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת תל אביב
חברות בארגונים מקצועיים:
האיגוד הישראלי לרפואת שינה
האיגוד האמריקאי לרפואת שינה
החברה הישראלית לפדיאטריה קלינית

המרפאה להפרעות שינה בילדים טל: 9222 - 777 - 077 פקס: 9221 - 777 - 077רח' ויצמן 14 (קומה 20) תל אביב
לאתר של דר' ריבי טאומן
tauman.dpages.co.il
שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו