צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום הפרעות שינה
מנהל/ת הפורום: ד"ר ריבי טאומן
  בן 6 שמתעורר בלילה עם סיוטיםלילי 08:00 17/02/2011
בוקר טוב, בני בן 6 בגן חובה. בשבועות האחרונים הוא מתעורר בלילות (לא כל לילה, קרה כ- 3 פעמים) בבכי ומדבר (ממלמל) מתוך שינה. הוא אמנם עם עיניים פתוחות אך נראה לגמרי ישן. הוא מאוד בוכה, נראה היסטרי, רועד וקצת עם עוויתות (כמו שיש צמרמורת). הוא אומר דברים שלא ניתן לחבר מהם משפט ברור. ניסיתי לראות אם הוא ער או חצי ער אך היה נראה לי שהוא ממש ישן - מסתכל עלי אך כאילו לא רואה אותי, חייכתי אליו ולא הגיב וכו'.. בפעם הראשונה ניסיתי לדבר איתו, פניתי אליו בשמו אך לא הגיב. בתחושה שלנו ולמיטב ידיעתנו אין משהו שמטריד אותו או מפריע לו בתקופה זו. אנחנו מרגישים וכך גם מעידה הגננת, שהוא בתקופה טובה, יש לו הרבה חברים ומאוד טוב לו בגן. אנחנו מאוד מוטרדים הן מהתופעה והן מהגורמים לה הלא ידועים. אשמח לשמוע את דעתך וכן האם יש צורך בבדיקת רופא, אולי נוירולוג?
   הפרעה ביקיצהד"ר ריבי טאומן 21:57 17/02/2011
מדובר קרוב לוודאי בהפרעה ביקיצה (ביעותי לילה). התופעה מתרחשת בדרך כלל במחצית הראשונה של הלילה, נמשכת מספר דקות, הילד לא מזהה את ההורים שלו ולא זוכר את האירוע בבוקר למחרת. תדירות משתנה. אם אתם מעונינים ביותר פרטים - הרופא הנכון לגשת אליו הוא רופא שינה.
   מספר שאלות נוספותלילי 13:02 19/02/2011
תודה על תשובתך. ההחלטה האם ללכת ליעוץ נוסף קשורה בשאלה האם זה מפריע לילד או מסכן אותו. למיטב הבנתי אם את אומרת שהוא לא זוכר את זה בבוקר,זה אומר שהתחושה הקשה היא רק בזמן הביעות. האם התעוררות זו מפרה את רצף השינה, וזו הסיבה שיש לטפל בזה? האם בכלל אפשר לטפל בתופעה זו? כמו כן אשמח לדעת מה מקורה. האם קשור בדברים שמטרידים את הילד במשך היום או שיכול לקרות לכל ילד בכל תקופה בחייו
   תשובהד"ר ריבי טאומן 13:53 19/02/2011
זה לא פוגע בשינה שלו בדרך כלל. זה לא מעיד על מצוקה הו שהילד מוטרד ממשהו. יכול לקרות לכל ילד (קיימת משפחתיות). בדרך כלל אין צורך בטיפול. ישנם מקרים (אירועים תכופים, מספר אירועים בלילה, עייפות של ההורים וכו') שבהם מתחילים טיפול תרופתי. בביעותי לילה ההורים בדרך כלל נוכחים בזמן האירוע (כי שומעים את הבכי/צעקות של הילד) ולכן לא מסוכן לילד. בהליכה מתוך שינה (ואריאנט של ביעותי לילה) ההורים לא יכולים לדעת מתי יש אירוע ולכן יכול להיות מסוכן.
שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו