צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום הפרעות שינה
מנהל/ת הפורום: ד"ר ריבי טאומן
  בן שנה עם שינה קלה מאודהגר 21:54 13/02/2012
    תגובה
הי,
בני כמעט בן שנה ושינתו קלה מאוד. הוא מתעורר מהרעש הכי הכי קטן וכן מעיר את עצמו ברגע שהוא מזיז את ידו או רגלו. מאז כשהיה תינוק בן שבוע הוא היה ברוב היום ערני וסקרן והיה זקוק לשינה קצרה מאוד של 20 דקות בבוקר 20 דקות בצהריים וחצי שעה אחר הצהריים.
בחודשים האחרונים הוא האריך טיפה את שנת הצהריים אך ויתר על שנת אחר הצהריים.
גם בלילה הוא מתעורר המון ואינו מצליח להרדם בכוחות עצמו.
אני מודעת לכך שאני צריכה לעבוד איתו על ההרדמות, הוא יונק אך בערב נרדם במיטה לבד (אני יושבת לידו).
כשהיה בן חצי שנה הלכנו לייעוץ והיועצת הסבירה לנו שהוא ישן רק את מעגל השינה הקצר ולא מצליח להכנס למעגל השינה הארוך מכיוון שהוא זז וכך מעיר את עצמו. בזמנו היא הציעה שבשנת הבוקר נשב לידו וכאשר הוא זז להניח עליו יד ובכך לעזור לו להמשיך לישון. זה אכן עזר תקופה אך מאוד קשה ליישום.
האם יש צורך לגשת למעבדת שינה? האם יש מה לעשות בכך שהוא מעיר את עצמו?

תודה מראש על התשובה
   ד"ר ריבי טאומן 08:38 14/02/2012
את מתארת הבשלה נורמלית של שינה לגיל בגילו (כולל הפחתה במספר התנומות במשך היום שזו תופעה נורמלית ותקינה לגיל). שינה "קלה" היא תכונה מולדת ולא ניתן לעשות הרבה בנושא (יש גם הרבה מבוגרים עם שינה קלה שחיים כך כל חייהם ואין זה אומר שהשינה שלהם לא יעילה או לא איכותית).
אני לא מכירה בכלל את ההסבר שניתן לכם על ידי יועצת השינה (מעגל קצר מעגל ארוך וכו') אלה לא מושגים מקובלים בכלל. אני לא רואה צורך בבדיקת שינה (היות ואני לא חושבת שמשהו לא בסדר במבנה השינה). האינדיקציה העיקרית לבדיקת במעבדת שינה זה במקרים בהם הילד נוחר או משמיע רעש נשימתי בשינה. עם זאת - יתכן ויש מקום ליעוץ מסודר של רופא שינה.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו