צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום הפרעות שינה
מנהל/ת הפורום: ד"ר ריבי טאומן
  "קפיצות" במהלך השינהשירי 20:33 22/02/2012
    תגובה
שלום ד"ר
בני בן 8 חודשים, יונק,שוקל כ-10ק"ג, מפותח בהתאם לגילו.
שתי נושאים הקשורים לשינה מטרידים אותי:
1. מיום לידתו מתעורר כל 2-3 שעות במהלך הלילה, למרות שאנו מקפידים על כל המלצותיך (שגרה לפני השינה, אווירת לילה)-כשהוא מתעורר הוא צורח עד שמקבל יניקה. ניסיתי לתת לו ארוחה מלאה מבקבוק אבל הוא מסיים מקסימום 40 CC, בקיצור הלילות שלנו מתישים.
2.בני ישן בעיקר על הבטן, ובסביבות גיל 6חודשים, עת התחיל לישון על הגב או על הצד, שמתי לב שיש לו מדי דקה (בחלק הראשון של השינה) קפיצות של הגוף(כמו רפלקס מורו), מה שגורם לו להתעורר ולהירדם מספר רב של פעמים. לעיתים גם בשכיבה על הבטן מופיעות הקפיצות הנ"ל.
האם זהו מצב תקין? האם עלינו לעשות EEG בשינה?
תודה
   תשובהד"ר ריבי טאומן 22:54 22/02/2012
1. אני לא יודעת לגבי הקפדה על "כל המלצותיי" - היות והשגרה והאוירה השקטה הן לא העיקר. הדבר החשוב ביותר הוא הרדמות עצמאית ללא הנקה/בקבוק/נענוע/מגע וכו'. כשתינוק לומד להרדם לבד - מספר ההתעוררויות הליליות פוחת והן נעשות פחות תובעניות.
2. לגבי רפלקס מורו - אני מתארת לעצמי שאם מדובר בילד עם התפתחות תקינה לא מדובר ברפלקס מורו שלם אלא יותר בקפיצות ששכיחות יותר בשכיבה על הגב. אין כל כך מה לעשות עם זה.אין מקום לעשות EEG בשינה.
   תודה רבהשירי 23:27 22/02/2012

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו