צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום הפרעות שינה
מנהל/ת הפורום: ד"ר ריבי טאומן
  שינה לא רגועה באמצע הלילה ילד בן שנה ו10טלי 10:40 09/07/2012
    תגובה
ד"ר ריבי שלום,

בני בן שנה ו-10 חודשים בדר"כ ישן לילה מלא שינה עמוקה וטובה ללא הפרעות מיוחדות, לפני כשבועיים שמתי לב שהשינה שלו, החל מסביבות חצות, היא שינה לא רגועה, הוא מרבה להסתובב ולהתפך, הוא לא מתעורר או פוקח עיניים וקורא לי אבל בהחלט מורגש שהוא לא ממש ישן,אולי מנמנם, לפי הנשימות מנסה לחזור לשינה ואז משהו מטריד אותו או מעיר אותו והוא שוב זז ומתהפך, ומוצץ את המוצץ, כך עד לפנות בוקר ואז מצליח להכנס לשינה טובה. מטריד אותי מאוד שמשהו מפריע לו פיסית ואני לא יודעת מה. מטריד אותי שהוא לא ישן מספיק והרי הוא צריך את זה. יש לציין שהחדר מאוורר ונעים בלילות כך שלא נראה שחם לו,לא מזיע בדרך כלל, לא שיניתי תזונה בשעות הערב, ובמשך היום הוא מתפקד ואוכל כרגיל, אמנם שנת הצהריים בבית מוקדמת מתמיד, סביבות 1130 1200 שינה טובה למשך שעתיים וחצי בערך, לאורך היום הוא עירני ופעיל, בלילה נרדם ב2030-2100 בלי בעיה. מה לדעתך גורם לו לאי שקט? האם מצביע על בעיה פיסיולוגית כלשהי חס וחלילה?

תודה !!!

טלי
   תשובהד"ר ריבי טאומן 12:07 09/07/2012
לא נראה לי שיש איזו בעיה. השאלה היחידה שעולה היא האם נוחר/משמיע רעש נשימתי בשינה או כמו שהורים רבים מאתרים זאת "נשימתו כבדה" באופן קבוע בשינה. אם כן - כדאי לצלם ולהראות לרופא ילדים/רופא שינה/רופא אא"ג שיחליט אם יש מקום לבדיקת שינה.
   שינה לא רגועה באמצע הלילה ילד בן שנה ו10טלי 15:14 09/07/2012
תודה על תשובתך המהירה.
אין לו בעיות נשימה, לא נוחר או מרעיש.
יכול להיות שזה קשור לדופק הלב? שיניים? כמה זמן אני אמורה לחכות עם זה ולעקוב שחוזר לשינה רגילה? הכוונה אם המצב ממשיך כפי שתיארתי, מתי זה אמור להדליק אצלי "נורה אדומה" ולבדוק את זה? כתבת שלא נראה לך שיש בעיה, האם זה נורמלי?
   תשובהד"ר ריבי טאומן 15:19 09/07/2012
כמו שאמרתי - לא נראה לי שישי איזו בעיה שצריכה להדאיג אותך. עם זאת- המלצתי היא שתצלמי את מה שנראה לך חשוד ותראי לרופא הילדים בשלב ראשון. רק אם יחשוב שמשהו לא תקין - יפנה לרופא שינה.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו