צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום הפרעות שינה
מנהל/ת הפורום: ד"ר ריבי טאומן
  תינוקת בת שנה + 3 ח' עם קשיי הרדמות - עזרה בבקשה דנה 11:59 02/11/2012
    תגובה
שמי דנה, אם ל – 3 ילדים מקסימים.

בתי הקטנה בת שנה + 3 חודשים עם קשיי שינה.
רגילה להרדם תוך מגע (אוהבת ליטופים בידיים, בראש, בגב –
רגילה לכך עוד מאז שינקה (עד גיל חצי שנה).

נרדמת בדר"כ על הספה בסלון, ואז מעבירים אותה למיטת תינוק בחדרה (לבד בחדר, ללא האחים).

מתעוררת בדר"כ בשעה 12:00 – 13:00 בלילה, בבכי.
עד לפני כחודש כשהייתה מתעוררת – היינו (בעלי ואני) מעבירים אותה אלינו למיטה, והיא הייתה ישנה לצדינו עד הבוקר. מאחר וזו לא הייתה שינה מבחינתי, היות והיא כל הזמן זזה, מתהפכת, בועטת, ומלבד זאת פחדתי שלא תיפול או שלא
נישן עליה או תיחנק חלילה – החלטנו לשים לזה סוף ולהרגיל אותה לישון לבד.

אני ישנה כבר שבוע וחצי על מזרן ליד מיטה, והיא התרגלה לשכב לבד,להניח ראש על הכרית במיטתה, תוך שהיא בודקת ומוודאת כל כמה דקות שאני שם לידה. בהתחלה כל הזמן רצתה להחזיק לי את היד דרך הסוגרים. אני נמנעת מכך.

בימים שלישי ורביעי השבוע (לפני יומיים ושלושה), הצלחתי לגרום לה להירדם לבד במיטתה, תוך ליטוף, המתנה לידה כ – 10 דקות. באותם לילות היא לא התעוררה כלל בלילה, וישנה עד – 5:00 בבוקר.
אתמול התעוררה ב – 00:50. ניסיתי את שיטת ה – 5 דקות. כשהתעוררה עמדה במיטה, בכתה בצעקות – השכבתי אותה חזרה ויצאתי ל – 5 דקות, וכך שוב ושוב שוב, תוך שאני חוזרת ומשכיבה חזרה, אומרת "עכשיו צריך לישון", מלטפת ויוצאת מהחדר. לרוב הבכי המשיך עוד ועוד דקות ארוכות. כעבור 3-4 פעמים - ברגע שהיא נרדמה תוך הרגעה ע"י ליטוף, יצאתי מהחדר, לא עברה דקה ושוב היא בכתה. וכך זה נמשך במשך שעה עם בכי קורע לב, ובפעם האחרונה שהכניעה אותי, קראה לי "אמא" ! "אמא" ! עד שנכנעתי והבאתי מזרון ושוב ישנתי ליד מיטתה וקמתי עם "גב שבור".
אולי היא מפחדת? לא כאב לה כלום, ולא היה דבר שהפריע.
לא חום/קור, לא טיטול רטוב/לא רעב/צמא....

מה לעשות? אנחנו כבר מותשים !!!
לקנות לה מיטת מעבר? לשים לה מזרן לידינו? להמשיך בשיטת ה –5 דקות? להחזיר אותה לישון לידינו עד גיל שנתיים שלוש כשתהייה יותר בוגרת ומבינה?

מבקשת עזרה.
מאמא עייפה...
   תשובהד"ר ריבי טאומן 11:10 03/11/2012
מה שבולט במשה כתארת הוא המעבר המהיר משיטה לשיטה ומניסיון לניסיון והמחשבה שאם נרדמה לילה אחד בכוחות עצמה צפוי שינוי מיידי בהתעוררויות הליליות ושגם בלילות לאחר מכן תרדם בכוחות עצמה. בכל שיטה יש להתמיד תקופה מסויימת ולהיות עקביים איתה לאורך זמן. על פי מה שאת כותבת- נראה לי שהגיע הזמן לפנות ליעוץ מסודר של רופא שינה.

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו