צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  מבולבלבתליאורית 16:32 01/07/2007
שלום, אני נמצאת 3 וחצי חודשים לאחר לידה ראשונה ודי קשה.

לאחרונה התחלתי לראות מעין גושים בתוך הנרתיק, כשאני חושבת ש2 מהם זה קירות הנרתיק שירדו קצת, ועוד 2 אני לא יודעת בדיוק.

מבדיקה אצל אורוגניקולג הוא אמר זו צניחה קלה מאוד, דרגה 1 של השלפוחית. הוא אמר לי ללחוץ ולא ראה משהו, ושאל אותי מה אני רואה שם. אני לא בטוחה אם קביעתו התבססה על פי מה שאמרתי או על פי מה שהוא ראה. בנוסף הייתה לי בריחת שתן פעם-פעמיים כחודש אחרי הלידה. בזמן התאפקות+צחוק רציני. ומאז אין.

בנוסף- הגושים האלו שאני רואה הם פעם יורדים למטה ופעם עולים למעלה - כך שאינם נראים. הם לא נשארים באותו מצב.

שאלותיי:
1. האם לסמוך על אבחנתו במאת האחוזים?
(מוזר לי שלפעמים איני רואה את הגושים)

2. מאז אבחנתו אני בדיכאון מכך שאני בחורה צעירה, בת 26 וכבר סובלת מתופעה שלוקים בה נשים בנות 60.

מה לעשות? תודה לתשובה.
   צניחה כן או לא? שלושה וחצי חודשים לאחר לידהסיון נבות, פיזיותרפיסטית 14:14 02/07/2007
למבולבלת שלום,

קודם כל מזל טוב לרגל הלידה!

לעניין התחושות - שלושה וחצי חודשים לאחר לידה, זה עדיין זמן מוקדם יחסית, הרקמות עדיין בתקופת ההתאוששות שלהן (במיוחד אם את גם מניקה - מה שמוסיף עוד נוכחות הורמונלית "מרככת"). אמנם אומרים ש"צרת רבים נחמת טיפשים", אך זה לא נדיר בכלל להיות צעירה ועם צניחה בדרגה 1 - דרגה זו בדרך כלל לא מורגשת ואפשר לחיות חיים נפלאים, טובים, פוריים ומיניים ללא כל הפרעה. אין סיבה להיות מדוכאת מזה, אך יש סיבה בהחלט להגיע לפיזיותרפיסטית של רצפת האגן כדי לראות מה מצב השרירים במקום, לשקמם אחרי לידה וללמוד להתנהל נכון עם רצפת האגן והגוף בכלל כדי לא להגביר את הנזק= כי נכון שהריון ולידה הם אבן נגף רצינית בחיי רצפת האגן, אך גם אורח חיים יומיומי קלוקל מחבל לא פחות ולפעמים אפילו יותר.

לגבי התחושות הספציפיות שתיארת (פעם כן מרגישה ופעם לא) - זה קורה (בד"כ) כאשר יש יותר נטייה לעייפות, כמו למשל בסוף יום, שאז שרירי רצפת האגן עייפים יותר ותומכים פחות ואז באה תחושת ה"כובד" או ה"משיכה" כלפי מטה. מעבר לזה אני לא יכולה לחוות יותר דעה כי אנחנו בכל זאת במסגרת וירטואלית...

לסיכום - ממליצה לך להתעקש ולהגיע לטיפול אצל פיזיותרפיסטית (יש בכל קופ"ח, תחת כל עץ רענן...)

בהצלחה!

סיון נבות

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו