צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  שאלה לסיווןעירית 15:28 04/05/2008
הי סיוון,

לא יודעת אם זה קשור לרצפת האגן, אבל אני מנסה... אני כשבועיים אחרי הלידה, ובימים האחרונים מרגישה אי נוחות מסוימת בפי הטבעת (בזמן היציאה יש הרגשה לא נעימה, והיה גם קצת דם אחרי היציאה). האם מדובר בטחורים? אף פעם לפני כן לא סבלתי מהתופעה הזו, לא לפני ההריון ולא במהלכו. האם ייתכן שהבעיה נגרמה בלידה?
למי עליי לפנות?
האם תרגילי כיווץ - שחרור של רצפת האגן יכולים לעזור? או להיפך - להזיק?

תודה רבה מראש,
עירית
   אי נוחות בפי-הטבעת שבועיים אחרי לידהסיון נבות, פיזיותרפיסטית 20:57 04/05/2008
שלום עירית ומזל טוב לרגל הלידה,

יתכן שאכן מדובר בטחורים, אך ממגבלות האינטרנט...אי אפשר לבצע אבחון דרך הפורום, גם אם הייתי פרופסור לפרוקטולוגיה :-).

למי לפנות? - אפשר בשלב הראשון לפנות לפרוקטולוג, או לרופא מומחה ברצפת האגן, כדי שיבדוק ויאבחן מה מקור הדם והאם יש טחורים.

אין בעיה לתרגל כיווצים בינתיים, המנח המומלץ לתרגול (בהנחה שאכן מדובר בטחורים), הוא בעמידת ארבע נמוכה (כמו בתפילה אצל מוסלמים), שאז הישבן נמוך מבית החזה, וניקוז הדם מהאזור טוב יותר (מסייע בספיגת הטחורים). הכיווצים המומלצים למקרה של טחורים, הם כיווצי "גלים", כיווצים שלא מבוצעים עד למקסימום היכולת אלא לחצי ממנה.

בהצלחה בתרגול והתאוששות מהירה,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
www.pelvic-physiotheray.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו