צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  צניחת דופן נרתיק אחוריאלנה 08:35 03/09/2008
הי סיון,
אני בת 30, עברתי לידה ראשונה לפני חודש. הלידה הייתה לא קלה, התינוקת נולדה במשקל נמוך יחסית - 2800, אך היא נתקעה בתעלת לידה, ושלב הלחיצות שלי נמשך שעה ו - 20 דקות. נאמר לי שהילדה נולדה כאשר כשהיא מצמידה את ידה על הראש וכנראה שזה מה שהקשה עלי להוציא אותה. המיילדת עשתה עיסוי פריאנום כדי למנוע קרעים וחתכים. בסופו של הדבר היה סדק קטן - כך הגדיר הרופא, והיה תפר ממש קטן, לא הרגשתי את התפר ולא היה שום כאבים באיזור התפר.
בשלב מסויים - כעבור שבועיים לאחר הלידה התחלתי להרגיש משהו בפתח הנרתיק, אבל לא נגעתי שם וגם פחדתי להיסתכל. לפני כ - 4 ימים , התחלתי להרגיש שמשהו מפריע לי בפתח הנרתיק. הסתכלתי - וראיתי בליטה קטנה. לאחר מכן שמתי לב שאחרי התרוקנות בשירותים הבליטה בולטת יותר. אתמול בעת מתן צואה הגוש היה כבר די גדול, פחדתי שזה יצאה מהנרתיק , נלחצתי והכנסתי אותו עם אצבע... באותו יום הגעתי לרופא נשים, הסברתי לו את מצבי. לאחר בדיקה הוא אמר שמדובר בצניחת דופן אחורי של הנרתיק, זה לא נורא, ויחזור אחרי מספר חודשים. הוא הציע להגיע למעקב עוד חודשיים... אינני מסכימה עם זה, אני חושבת שלאישה בריאה לא אמור לבלוט משהו מפתח הנרתיק...

סיון, הייתי רוצה לדעת האם אכן מדובר בצניחת דופן אחורי של הנרתיק.
האם אני צריכה לפנות לעוד גניקולוג כדי לקבל דעה נוספת.
מתי אחרי הלידה מומלץ לבצע בדיקה?
האם הגוש יורד לפתח הנרתיק מדובר בצניחה קשה...
איך הצניחה יכולה להשפיע על הריונות הבאים?
איך הצניחה תשפיעה על חיי המין שלי?
איך מטפלים בצניחה בתחשב בגילי הצעיר ורצון להביא לעולם עוד 2 ילדים...
על איזה רופא אורוגניקולוג את יכולה להמליץ - אני מאיזור הצפון.
תודה רבה, וסליחה על ההודעה הארוכה...
אלנה.
   צניחת דופן הנרתיקסיון נבות, פיזיותרפיסטית 23:10 04/09/2008
שלום אלנה ומזל טוב לרגל הלידה,

ברשותך, אני משרשרת תשובה בהמשך לשאלה...

סיון, הייתי רוצה לדעת האם אכן מדובר בצניחת דופן אחורי של הנרתיק - נשמע שכן, אך כדי להגיד בוודאות, יש צורך לראות בעיניים
האם אני צריכה לפנות לעוד גניקולוג כדי לקבל דעה נוספת - אם כבר לפנות, אז עדיף לאורוגינקולוג או למומחה ברצפת האגן
מתי אחרי הלידה מומלץ לבצע בדיקה? - אפשר בתום 6 שבועות
האם הגוש יורד לפתח הנרתיק מדובר בצניחה קשה... - אם מגיע עד שפתי הנרתיק ולא יוצא אותן החוצה, מדובר בצניחה בדרגה 2 מתוך 3
איך הצניחה יכולה להשפיע על הריונות הבאים? - יכולה להיות מוחמרת ע"י הריונות ולידות נוספות, אם אכן הצניחה בדרגה כזו, יתכן שישקלו ליילד בניתוח קיסרי על מנת לא להחמיר נזק לאזור.
איך הצניחה תשפיעה על חיי המין שלי? - תצטרכי לנסות ולראות... יתכן שלא תפריע כלל (לא אמורה להפריע) ויתכן שאולי כן.
איך מטפלים בצניחה בתחשב בגילי הצעיר ורצון להביא לעולם עוד 2 ילדים... - הולכים לפיזיותרפיסטית של רצפת האגן שתלמד אותך להתנהל נכון עם גופך ולחזק את שרירי רצפת האגן אשר תומכים באיברי האגן ומונעים את צניחתם.
על איזה רופא אורוגניקולוג את יכולה להמליץ - אני מאיזור הצפון. - אם את רוצה המלצות - אנא כתבי לי מייל.

מאחלת רפואה שלמה והרבה שעות שינה בלילה,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
www.pelvic-physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו