צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  בריחת שתן לאחר לידהאחרי 2 לידות 23:03 14/09/2008
שלום סיון, אני אחרי לידה שניה (כ-10 חודשים), הגדולה בת 4 וחצי. לידה ראשונה עם תפרים לא רבים, לידה שניה בלי תפרים או קרעים. לאחרונה התחלתי להרגיש בריחת שתן בעיקר סביב פעילות גופנית: בריצה או קפיצה. גם אחרי הלידה הראשונה זה היה אך קצת "נעלם" ועכשיו חזר שוב. הייתי שמחה לקבל טיפים לתירגול עצמי - כיווצים וכו'. בנוסף, האם הליכה על הליכון מזיקה לשרירי רצפת האגן? ריצה ופעילות אירובית אני מניחה שכן.. האם פעילות אחרת במכון כושר שהיא לא אירובית (משקולות ומכשירי כושר) מזיקה אף היא? תודה
   פעילות גופניתסיון נבות 09:35 15/09/2008
שלום לאחרי 2 לידות,

על טיפים על זיהוי ותרגול תוכלי לקרוא באתר שלי.
אם יש סימפטומים פעילים (היינו, קיימת דליפת שתן), ההמלצה שלי, היא לא לוותר על פניה לאשת מקצוע (שאפשר למצוא בכל קופ"ח). - חשוב לקבל את ההנחיות והטיפים בצורה אישית שתתאים לבעייתך, וזאת כי יש הרבה שגיאות בביצוע בקרב הקהל, הגם שההסברים נראים לכאורה מאוד פשוטים לביצוע.

לגבי שאלתך על סוגי ספורט - באופן כללי, ספורט המערב high impact הוא בעל יותר זיקה לנזקים, אך גם תרגיל פשוט ותמים מחדר כושר יכול לעודד נזק אם אינו מבוצע נכון. (ונכון אומר - כיווץ לפני ובמשך המאמץ של שרירי רצפת האגן יחד עם שריר הבטן הרוחבי).

שנה טובה,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
www.pelvic-physiotherapy.co.il
   תודה. מיהי אשת המקצוע אליה צריך לפנות?אחרי 2 לידות 10:42 15/09/2008
   פיזיותרפיסטית מומחית בשיקום רצפת האגןסיון נבות, פיזיותרפיסטית 22:00 16/09/2008

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו