צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  מאמץ בעת מתן שתןנויקה 14:56 28/10/2008
סיוון שלום,
אני שנה וחצי לאחר לידה שניה. לפני כמספר חודשים שמתי לב כי יש תכיפות במתן השתן אצלי, כמו כן לעיתים קיימת רק תחושה של רצון לתת שתן כאשר בפועל יוצא ממש מעט.
דבר נוסף הוא שאני מרגישה שאני צריכה להתאמץ על מנת להוציא את השתן.
מייד אחרי הלידה עשיתי קורס של בטן ורצפת אגן בדיאדה, ולא היה נראה שיש לי בעיה כלשהיא. כי כאמור זה החל רק ככמעט שנה לאחר הלידה.

רופא הנשים שלי שהתייעצתי איתו על כך בעבר אמר שהכל נראה לו בסדר.

אשמח לתובנות וייעוץ בעניין אם ניתן

תודה מראש,
נועה
   ענייני שלפוחיתסיון נבות, פיזיותרפיסטית 23:08 28/10/2008
שלום נועה,

למרות שהסיפור הקליני שלך נשמע כמו סיפור קליני קלאסי של רצפת אגן בכיווץ יתר (למה היא בכיווץ יתר, זה צריך לברר אח"כ בקליניקה מול פיזיותרפיסטית), עדיין חשוב בתור פעולה ראשונית ומהירה לשלול אפשרות קיום של דלקת בדרכי השתן (שיכולה להיות נוכחת גם ללא קשר למצב השרירי). איך לעשות את זה? - בדיקת שתן לתרבית הכי פשוטה, בקופ"ח. מעבר לכך, אני חושבת שאת בהחלט יכולה להנות מטיפול פיזיותרפי (גם אותו תוכלי למצוא בכל קופ"ח, או במסגרות הפרטיות), על מנת לטפל בבעייתך. בכל מקרה, אפילו שקשה כרגע לתת שתן, השתדלי להימנע מללחוץ אותו החוצה, כדי לא לעודד נזק נוסף לרצפת האגן.

רפואה שלמה,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
www.pelvic-physiotherapy.co.il
   תודה על התגובה המהירה... והמשךנויקה 13:40 29/10/2008
רופא המשפחה שלח אותי לבדיקות דם ושתן, ואין סימנים של דלקת.
כשאני משחזרת אחורה, אז מה שנדמה לי התחיל את הבעיה זה באמת דלקת בשלפוחית השתן שהיתה לי בחורף שעבר.

בנוסף קבעתי אולטרסאונד דרכי ושלפוחית השתן, ולאחר צכן פגישה עם אורוגניקולוג.

אני בכללית, האם יש לך המלצה על פיזיוטרפיסט?

תודה,
נועה
   המלצהסיון נבות, פיזיותרפיסטית 21:32 29/10/2008
שלום נועה,

כתבי לי מייל בנושא, וגם כתבי מהיכן את.

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
www.pelvic-physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו