צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  צלקת מהתפרים.אני 01:46 15/02/2009
סיון שלום. אני חודש וחצי אחרי לידה ראשונה בה נקרעתי טיפה, ונתפרתי כמה תפרים לא רציניים. כחודש אחרי הלידה ניסינו לקיים יחסים אבל כאב לי מאד. אחרי פעמיים נוספות שניסינו, פנינו לרופאת נשים שאמרה שיש לי צלקת מהתפרים והיא הסיבה לכאב.
תוך כמה זמן היא אמורה לעבור? מה אפשר לעשות כדי להקל על הכאב ולזרז את הריפוי? האם קיום יחסים בינתיים יזיק או יועיל? אשמח לכל פיסת מידע.
תודה רבה!

ובלי קשר- כתבתי כבר את השאלה והיא לא הופיעה בדף הפורום. אז התנצלות אם בכ"ז עשיתי בלאגן :-)
   על צלקות וצרות אחרותסיון נבות, פיזיותרפיסטית 11:25 15/02/2009
שלום אני,

מה אפשר לעשות כדי להקל ולזרז ריפוי?
א. לא להתייאש - כי יש הרבה אפשרויות
ב. בשיטה הטיפולית: פניה לפיזיו' של רצפת האגן, שם בעזרת טכניקות עובדים על עיסוי וריכוך הצלקת (וכמובן, הזדמנות לראות מה המצב השרירי ברצפת האגן)
ג. בשיטה הביתית: בשלב ראשון - לא לוותר על קיום יחסי מין, אלא לנסות - 1. עיסוי ע"י בן הזוג (כחלק ממשחק מקדים, שגם יעזור לך להיות רטובה יותר) 2. תנוחה כזו שתאפשר לך שליטה על עומק החדירה (כשאת מעל בן הזוג) 3. עיסוי עצמי של הצלקת ע"י אצבעות (אם אין קושי להגיע) או ע"י ויברטור.

בהצלחה והתאוששות מהירה,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
מומחית בשיקום רצפת האגן
www.pelvic-physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו