צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  שלום שוב סיון. ראשית תודה רבהגולי 23:06 24/07/2007
אני מעריכה מאוד את תשובתך. תודה.
ועוד שאלה בענין שמאוד מדאיג אותי. בריחת או דליפת שתן. בהריון לא סבלתי מהם כלל וכלל אולי רק בצחוק פרוע במיוחד. אני שולטת היטב בסוגרים.ככה לפחותאני מרגישה. אמנם שמתי לב שאחרי שאני מטילה שתן ומנגבת יש עוד טיפווף קטן שאני פשוט מגלה על האסלה ולא מרגישה בכלל שמטפטף. ממש קצת. או שזה דורש ממני להמשיך ללכת עם תחבושת כי אני שמה לב שמידי פעם יש טיפה קטנה של שתן.לא בריחה של משהו גדול הרבה יותר מזה.
מה דעתך?

מתי זה זמן סביר (אם קיים כזה דבר) שהמצב ימשך? בגלל ההורמונים שמופרשים בהנקה,מה שעבר על רצפת האגן בלידה וכולי?
ואגב האם טיפול ביתי של כיווץ ושחרור ברוב המקרים עושה את העבודה? בנוסף אני גם עדין לא חשה כמו שלפני הלידה/הריון. הולכת באיטיות ומתעייפת בקלות.

עוד שאלה ברשותך. סתם מתוך עניין. קרעים לאחר לידה אם יש כאלה,למה מתיחס כל דרגה? כלומר מהם קרעים דרגה 1, 2 והלאה?

שוב תודה. גולי.
   תשובה לגולי + דירוג חומרת קרעים בעקבות לידהסיון נבות, פיזיותרפיסטית 21:51 28/07/2007
הי גולי,

לשאלתך מה דעתי - דעתי היא שאם הדבר מטריד אותך (וכך זה משתמע לי משאלתך) יש מקום לגשת לאבחן ולטפל בהתאם. טפטוף ללא תחושה יכול להיות על רקע של בעיה תחושתית, יכול להיות על רקע של פיסטולה (מה שנקרא בעברית נצור, והכוונה היא לחור שנוצר שאינו במקומו - כזה יכול להיווצר בעקבות טראומות, דוגמת לידה למשל) ויכולות להיות סיבות נוספות כמובן... בקיצור - לאינטרנט יש מגבלה מאוד רצינית: אפשר לתת תשובות נפלאות מכאן ועד אילת, א-ב-ל אי אפשר ל-א-ב-ח-ן :-))) כמובן אחרי שמאבחנים אפשר "לתפור" את ההמלצות באופן אישי לפי הבעיה. לסיכומו של עניין: כל העניין נמצא במרחק שיחת טלפון אחת לקופת החולים אל הרופא שיאבחן ויפנה אותך הלאה לטיפול....בהצלחה!

באשר להשכלה הכללית... הנה דרגות הקרעים:
דרגה ראשונה - קרע של רירית הנרתיק
דרגה שניה - קרע המערב גם את שרירי רצפת האגן (כמו באפיזיוטומיה למשל)
דרגה שלישית - קרע של הסוגר האנאלי
דרגה רביעית - קרע שכולל את רירית האנוס (ואם זה קורה, מאבדים את היכולת להרגיש את הצואה יוצאת)

ובנימה אופטימית זו, שבוע טוב והצלחה בשיקום :-)

סיון נבות, פיזיותרפיסטית

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו