צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  סטטיסטיקותרעיה 12:40 14/01/2010
האם יש/ ידוע לגבי סטטיסטיקות של צניחות (סוג ורמה) אחרי לידה?
האם יש סטטיסטיקות של אחוזי שיקום ורמות שיקום?

האם Once הצניחה נניח ירדה מדרגה 2 ל-1 אפשר להתנהל כמו מישהי שמראש הייתה לה צניחה דרגה 1 ואולי לא ידעה על כך אפילו?
או שברגע שידע לרדת פעם אחת הסיכון לכך גובר....

האם תוכלי להתייחס לדיכאון הנלווה לכל התהליך, לתסכול, למגבלות על אורח החיים שמאוד קשות עם תינוק. בקיצור איך ניתן לחיות נורמלי עם צניחה? למשל, אני היום לא לוקחת את הילד מהגן כי מפחדת לצאת לבד עם הקטן...

תודה.
   סטטיסטיקותסיון נבות, פיזיותרפיסטית 00:24 15/01/2010
שלום רעיה,

הסטטיסטיקות אינן נכנסות לקטגוריות הספיציפיות של חומרת הצניחה, אלא מדברות באופן כללי על כך שכ- 50% מהנשים יאבדו חלק ממיכאניזם התמיכה של רצפת האגן בעקבות לידה, ובעקבות כך יכולה להיגרם צניחה של איברי האגן בדרגות שונות.

לא ברור לי משאלתך האם פנית לטיפול פיזיותרפי משקם, כי את מציינת תחושות לא פשוטות של דיכאון, תסכול וקושי להתנהל ביום-יום, שלא ברור לי מדוע את חווה. במילים אחרות - אני מנסה לומר לך שאפשר לחיות באושר גם עם צניחה בדרגה 2, בלי חרדה או דיכאון, אבל עם ידע כיצד להתנהל נכון עם הגוף. בודאי שאין סיבה להסתובב עם התחושות שציינת וכדאי שתפני לטיפול כדי שתלמדי כיצד תוכלי לעזור לעצמך ולחיות את חייך כרגיל מבלי פחד שמשהו יפול או יצנח מבעב לרצפת האגן.

מאחלת לך הרבה בריאות,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
מומחית בשיקום רצפת האגן
www.pelvic-physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו