צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  סורוקה 9 חיפה 34759דוד 19:43 11/04/2010
כל הכבוד +שאלה דואר נכנס 11.4.10

שלום לסיון נבות

לא ידעתי שיהודית נפטרה בעת שכתבתי וביקשתי עזרה. משתתף בצער, אבל כל הכתוב להלן תקף, רק שהפעם מופנה אליך

בתודה דוד

ליהודית שריג,/סיון נבות
שלום רב

קראתי את ההסבר ( בדימוי) על שרירי ריצפת האגן, "מה בדיוק מכווצים שם" ומעוד נהניתי, כל הכבוד .

הגעתי לכתבה משום שחיפשתי בגוגל פתרון לבעיית חיזוק שרירי האגן וזאת משום שיש לי בעיה של "צניחות" המחייבות אותי לשאוב אותה חזרה.
בבדיקה רקטלית, בעת לחץ ליציאה, מופיעה צניחה של רירית הרקטום עם טחורים פנימיים דרגה 3, בעיקר של הקבוצה הימנית הקדמית. מדובר ב- Mucosal prolapse ללא צניחה מלאה של הרקטום. הווה אומר – אין Full thickness rectal prolapse .

במצב הנוכחי הטיפול המומלץ הוא ניתוחי, ולדעתי הפרוצדורה המתאימה ביותר היא Stapled hemorrhoidopexy המכונה גם PPH או ניתוח טחורים בעזרת מכלב. לדעתי כל טיפול שמרני או ניתוחי אחר בטחורים של מר הלפר לא יפתור את בעיית צניחת הרירית, והבעיה עלולה לחזור על עצמה.

ולכן אני מועמד לניתוח , לגבי "הבעיה" שני מומחים מאשרים שאכן זו הבעיה, אלה שהפתרון שונה : ניתוח בשיטת pph / delrome

השאלה שלי אליך כמומחית בכלל ולאחר הכתבה בפרט:

חשבתי שמאחר ואני "שואב" את ה"צניחה" כל כך הרבה פעמים, הרי ששרירי ריצפת האגן שלי "מטופלים" דיים ?!

אומנם הרבה "שאיבות" המעלות את הצניחה מתרגלות ומחזקות את השריר "היריעתי", אבל יכול להיות שהספינקטר בפי הטבעת לא ולכן הצניחה ?!

ובהתאם לכך קודם חיזוק הספינקטר הנ"ל ?

התוכלי לעזור לי , בטיפול / יעוץ וכו' ? אני גר בחיפה

בתודה

דוד הלפר

שלום, יהודית נפטרה

תוכל להפנות שאלתך לסיון נבות בפורום רצפת אגן – שיקום

forums.leida.co.il/forums

רפואה שלמה

בבריאות

רותי, מנהלת אתר אמנות הלידה

--------------------------------------------------------------------------------
   תשובה לדודסיון נבות, פיזיותרפיסטית 21:25 11/04/2010
שלום דוד,

לא הצלחתי כל כך להבין את שאלתך. תוכל להתקשר אלי ואשמח לעזור לך - 052-6623666

בריאות שלמה,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
מומחית בשיקום רצפת האגן
www.pelvic-physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו