צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  מה ההבדל ביןאנני 19:50 14/06/2010
פיסיוטרפיסטית ובין אורוגניקולוגית? האם שניהם יכולים לאבחן צניחה?
ועוד שאלה- איך יודעים איזה איבר צנח? במידה ויש גוש מחוץ לנרתיק?
ושאלה אחרונה- האם כשיש גוש מחוץ לנרתיק זה אומר בהכרח ניתוח? (אני ממש בהיסטריה!)
   ההבדל ביןסיון נבות, פיזיותרפיסטית 21:36 14/06/2010
שלום אנני,

אורוגינקולוגית - הכוונה ברך כלל לרופאה גינקולוגית שעברה התמחות נוספת בעניין כירורגיה משקמת של איברי האגן.
פיזיותרפיסטית (ולפעמים קוראים לזה פיזיותרפיסטית-אורוגינקולוגית) - היא פיזיותרפיסטית שלמדה קורס נפרד בשיקום של שרירי רצפת האגן. פיזיותרפיסטית אינה רופאה.

מי שרשאי לאבחן - רק רופא\ה
פיזיותרפיסטית יודעת לזהות צניחות אך אינה רשאית לאבחן.
איך יודעים מה צנח? - מי שעוסק במקצוע לומד לזהות "מהיכן מגיע הגוש" ואת המראה האופייני לכל סוג של צניחה וכך יודע באיזה איבר מדובר.

האם בהכרח ניתוח? - ממש לא. היום הנטיה היא שאם עדיין האיבר הצנוח יכול "להיכנס פנימה" עדיין ניתן לנסות טיפול שמרני, ובנוסף - כל מקרה לגופו, בהתאם לתלונות של הפציינטית ומידת הפגיעה באיכות החיים.

והעיקר - בלי היסטריה :-)

רק בריאות,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
מומחית בשיקום רצפת האגן
www.physiotherapy.co.il
   תודה על התשובה ושאלהאנני 13:04 15/06/2010
אז כדאי לי יותר ללכת לאורוגניקולוגית? האם גם היא נותנת טיפול ותרגול לשיקום? אז בעצם יש עדיפות על פיזיו'?
   ועוד שאלהאנני 20:33 15/06/2010
יש לך מושג לגבי אורוגניקולוגיות שמקבלות דרך קופ"ח כללית? או מישהי מאוד מומלצת באופן פרטי (אם היא לא מאוד יקרה...)
   המשך תשובותסיון נבות, פיזיותרפיסטית 22:11 15/06/2010
רופאה אורוגינקולוגית אינה נותנת תרגילים לשיקום, אלא מאבחנת. הטיפול שיכול להינתן ע"י רופא\ה אורוגינקולוגית הוא: 1. הפניה לשיקום פיזיותרפי 2. טיפול ניתוחי בצניחת איברי האגן 3. טיפול תרופתי מכל סוג שהוא (שלעיתים משולב במקביל לטיפול השיקומי) 4. התאמת פסארי (=אביזר תומך בצניחה) כחלק מטיפול שמרני

שיקום וטיפול ידני או טיפול ע"י ביופידבק - ע"י פיזיותרפיסטית של רצפת האגן

לגבי המלצות אישיות על רופאים - כתבי לי מייל ואשמח לעזור.

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
מומחית בשיקום רצפת האגן
www.physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו