צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  קרקעית האגןמיכל 14:02 22/06/2010
שלום סיוון,
אני ארבעה חודשים אחרי לידה.
אף פעם לא הצלחתי לתרגל ולדעת מהם שרירי קרקעית האגן - ואין לי מושג איך לכווץ אותם כלל למרות שבעבר ניסיתי לתרגל גם ע"י ביופדבק - ללא הצלחה כלל.
אני סובלת מבריחות שתן קלות.
פניתי לפזיוטרפיסטית של קרקעית האגן והיא בדקה וטענה שממש אין לי שם שריר, והמליצה לנסות טיפול בגרוי חשמלי.
ניסיתי זאת אצלה פעם אחת ו: הטיפול היה מאד לא נעים, אני לא הצלחתי להבחין מה הוא עושה - והיא אמרה שאולי יש לי נזק קבוע בעצב.
בנוסף, במשך שבוע לאחר השימוש בגרוי החשמלי סבלתי מאד משלפוחית שתן רגיזה - תחושה של צורך להתפנות שליוותה אותי כל הזמן. נקודה נוספת - אני מאד רגישה בנרתיק , ואחרי הטיפול בגרוי החשמלי - היתה לי פטריה.

אני מאד מעוניינת לשפר את המצב - אך ממש לא רוצה לחזור על השימוש בגרוי החשמלי.
מה אני יכולה לעשות, למי לפנות, האם אכן קיים מצב בו לא ניתן להפעיל את השריר כלל.

אודה מאד להתיחסותך.

מיכל
   קרקעית האגןסיון נבות, פיזיותרפיסטית 18:49 23/06/2010
שלום מיכל,

מה אפשר לעשות?
ראשית, אני חושבת שאת מה שניתן לעשות, צריך לעשות בנוכחות איש מקצוע, משום שאם כבר נאמר לך שאין לך כל כיווץ עצמאי, ניסיונות "ביתיים" לא יביאו תוצאה.
בידי איש מקצוע קיימות מגוון דרכים לנסות ולהפיק כיווץ שרירי - כמו למשל גירוי ידני לשריר. גם את הגירוי החשמלי אפשר לנסות ולתת ממכשיר אחר (מכשירים שונים נבדלים ב"מדרגות" העלאת הזרם), או לשנות מעט את תדרי הפולס החשמלי לנעימים\נסבלים יותר. כמו כן אפשר גם לנסות ולהפיק כיווץ דרך החלק האחורי של רצפת האגן (פי הטבעת) - אולי שם יש לך יותר מודעות ויכולת לזהות את הפעולה.

בכל אופן, לא כדאי להזניח את הניסיון כי את כבר סובלת מסימפטומים ברצפת האגן, וטיבם של הללו בדרך כלל להחמיר עם הזמן.

הרבה בריאות ובהצלחה בניסיון הבא,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
מומחית בשיקום רצפת האגן
www.physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו