צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  אדר 11:31 18/07/2010
שלום
אני אחרי לידה שנייה כחודש וחצי אחרי לידה,
בת 30 , לידה רגילה עם תפרים וטחורים, כרגע סובלת מצניחה של שלפוחית השתן וצניחה של הנרתיק-כנראה דרגה 3.
הייתי מעוניינת להיבדק אצל אורוגניקולוג שיעריך את מידת החומרה של הצניחה וימליץ לי על דרכי טיפול.
איני בקיאה בתחום בכלל, אך סובלת מאוד.
האם תוכלי לעזור לי ולשלוח לי (אפילו במייל) שמות של אורוגניקולוגים המקבלים במרכז- אני בקופ"ח כללית.
ושאלה נוספת : לפי מה שקראתי באינטרנט האם לצניחה בדרגה 3 יש סיכוי להתרפא רק מפיסיוטרפיה ותרגילים או שתמיד בזמן מאמץ זה יופיע בין הרגליים.
   צניחה אחרי לידה שניהסיון נבות, פיזיותרפיסטית 09:34 21/07/2010
שלום אדר ומזל טוב לרגל הלידה,

קודם כל - קחי נשימה עמוקה... חודש וחצי אחרי לידה זה עדיין זמן בו רקמות החיבור מתאוששות אחרי הלידה (במיוחד אם את עדיין מניקה) ולכן מוקדם מידי לקבוע את הדרגה האמיתית של הצניחה, והמצב המצוי כרגע אמור עוד להשתפר (אלא אם כן תתנהלי בצורה לא נכונה עם גופך, דוגמת לחיצות ומאמצים, ותחמירי את המצב).

הטיפול הטוב ביותר כרגע - שיקום פיזיותרפי של רצפת האגן, בו תלמדי כיצד להתנהל נכון עם גופך ותחזקי את שרירי רצפת האגן אשר בין יתר תפקידיהם תומכים באיברי האגן.

לגבי חומרת הצניחה - כל עוד האיבר הצונח נמצא בתוך הנרתיק ולא בולט ממנו החוצה באופן קבוע, אפשר לפנות לטיפול השיקומי.

לגבי המלצות - אנא פני אלי במייל, אשמח לעזור.

שתהיה לך התאוששות קלה ומהירה,

סיון נבות, פיזיותרפיסטית
מומחית בשיקום רצפת האגן
www.physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו