צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  קושי להתרוקן- האם זה טוב מה שאני עושהנועה 17:48 01/09/2010
שלום

קראתי שאפשר לכווץ את שרירי הבטן וזה עוזר בהתרוקנות אני סובלת מעצירות והפעם ניסיתי וזה עזר לי האם כיווץ שרירי הבטן יכול לפגוע ברצפת האגן? אתמול קראתי מאמר ואני פוחדת שאין לי נזק ברצפת האגן בגלל שנים של התאמצות בזמן התרוקנות :(
   התרוקנות נכונהסיון נבות, פיזיותרפיסטית 20:28 01/09/2010
שלום נועה,

אם ההתרוקנות מצואה דורשת ממך מאמץ, הרי שהיא מבוצעת בצורה לא נכונה, ויכולה לגרום לנזק מצטבר ברצפת האגן. הטיפול הפיזיותרפי במקרה כזה בא ללמדך את הפעילות השרירית הנכונה, שכוללת תזמון בין רצפת האגן-סרעפת-דופן בטן, לצד הנחיות התנהגותיות כמו ישיבה נכונה על אסלה וכיוב'
לסיכום - הדרך להביא לפתרון בעיית ההתרוקנות אינה התאמצות נוספת של הבטן :-(

הרבה בריאות ושנה טובה,

סיון נבות
מומחית בפיזיותרפיה לרצפת האגן
www.physiotherapy.co.il
   תודה אבל השתמשתי רק בשרירי הבטן ולא ממש חזק האם זה לא טוב?נועה 14:20 02/09/2010
לא "לחצתי" על שרירי פי הטבעת אשמח לתגובה...
   ועוד משהו שמפריע לי...נועה 19:55 02/09/2010
אני מרגישה כאילו שאין לי תחושה "שאני צריכה להתרוקן| האם אני צריכה לפנות לרופא לרצפת אגן ??
   התרוקנות - חלק ב'סיון נבות, פיזיותרפיסטית 20:43 02/09/2010
שלום נועה,

התרוקנות טובה תלויה בתפקוד טוב של המערכת העצבית-התחושתית והמוטורית וכן המערכת השרירית. כאשר באים לטפל בבעיית התרוקנות, צריך להבין על פי הסיפור הקליני היכן שורש הבעיה (לעיתים יש צורך בבדיקות תפקודיות של רצפת האגן האחורית שישפכו אור על הסיבה) ואז אפשר לכוון את הטיפול בצורה מדויקת יותר.

קשה לדעת באבחון "אינטרנטי" מה מהות הבעיה אצלך, ללא ראיית התמונה השלמה. ממליצה לך לפנות למומחה לרצפת האגן או לפיזיותרפיסטית ולהתחיל הליך של בירור וטיפול.

בריאות שלמה,

סיון נבות,
מומחית בפיזיותרפיה לרצפת האגן
www.physiotherapy.co.il
   את מאוד עוזרת תודה רבה עוד שאלהנועה 10:09 03/09/2010
הייתי היום אצל רופא משפחה אמרתי לו שיש לי קושי בהתרוקנות
והוא לא רצה להפנות אותי לבדיקה של רצפת אגן....
יש רופא בתחום אחר גסטרו שיוכל להפנות אותי לבדיקה של רצפת אגן או רופא בתחום אחר? גם בזמן התרוקנות סליחה על התאור אני מרגישה שמשהו בפי הטבעת מאוד מתוח שלאורך ההתרוקנות אני לא מרגישה את זה...

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו