צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  בחשד שיש לי צניחת אברים באגןנועה 01:10 14/09/2010
היי סיוון עדיין לא נבדקתי כמו שכתבתי רק הפנו אותי לפרוקטולוג אני ממש בלחץ מזה מאז שתחושת משקולת כובד לכיוון הבטן התחתונה והרקטום הופיעו זה משבש לי את החיים אני רק מקווה שאני אצא מזה. שאלתי היא במתן שתן האם זה טוב "להחזיק" מעט כדי לרוקן יותר טוב? כנ"ל לגבי מתן צואה הבנתי שאפשר בישיבה לקחת נשימה ולנסות לאסוף למעלה- האם זה בסדר לכווץ למעלה ולהחזיק?
   כיווץ תוך כדי השתנה או מתן צואהסיון נבות, פיזיותרפיסטית 00:04 19/09/2010
שלום נועה,

ראשית, כדאי לדעת שכיווץ או תרגול תוך כדי התרוקנות (שתן או צואה) אינו מומלץ.
בזמן התרוקנות מצואה, אמורים לעבוד השרירים המרימים ברצפת האגן - היות וקצת קשה לי להבין מה בדיוק את עושה (מגבלות האינטרנט :-)) אני לא יכולה לאשר או לדחות את מה שכתבת.

סיון נבות,
מומחית בפיזיותרפיה לרצפת האגן (נשים וגברים)
www.physiotherapy.co.il
   סיוון תודהנועה 18:40 19/09/2010
אני אנסה להסביר יותר טוב...

בגלל שאני סובלת מעצירות :( ניסיתי הרבה דברים אין לי עדיין תור לפיזיותרפטית מקווה שאצליח להשיג עדיין תחושת המשקולת הנוראה לכיוון פי הטבעת/איבר מין...

בעת מתן צואה אני לוקחת נשימה קשה לי להרפות את שלפוחית השתן וכל פעם 10 שניות ואז נשיפה להרפות ואז שוב עד שאני מצליחה אבל ההבדל שעכשיו אני לא מעזה ללחוץ לחץ תוך בטני אם רק הייתי יודעת זה לא היה קורה לי אבל תמיד הייתי בלחץ מזה...
   ניסיון חוזר להסבר...סיון נבות, פיזיותרפיסטית 22:04 19/09/2010
שלום נועה,

עדיין לא מצליחה להבין מה בדיוק קורה, אך בכל מקרה, זה לא נשמע כמו התרוקנות תקינה, אלא משהו הדורש טיפול.

- נוכח ההסבר החדש, עדיין לא הבנתי מהי שאלתך...

הרבה בריאות,

סיון נבות,
www.physiotherapy.co.il
   איזה טיפול זה מצריך?נועה 18:43 20/09/2010
כן קשה לי להתרוקן אבל עכשיו פחות מקווה... תוכלי לכתוב לי איזה טיפול זה מצריך לתחושת הכובד שמטרידה אותי מאוד?
   הרופאת נשים לא רצתה לתת לי הפניה לאורוגינקולוג:(((נועה 20:45 20/09/2010
אמרתי לה שיש לי תחושת כובד כבר הרבה זמן למה היא לא רצתה לתת לי הפניה יש מקומות שמקבלים באופן פרטי??
   איזה טיפול ולאן פוניםסיון נבות 12:02 27/09/2010
שלום נועה,

הטיפול המקובל במסגרת הפיזיותרפיה הוא תרגול לרצפת האגן בשילוב עם שרירי דופן הבטן, כדי ללמוד את התזמון הנכון של כל הנ"ל.

לגבי הפניה - נסי לפנות לרופא אחר (יש קופות שמקבלות גם הפניה מרופא משפחה), ולגבי טיפול פרטי, אפשר לפנות ישירות, ואת רשימת המטפלות הארצית את יכולה למצוא באתר הישראלי לרצפת האגן, שהקימה יהודית שריג ז"ל, ב- pelvicfloor.co.il.

רפואה שלמה,

סיון נבות,
www.physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו