צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  לחץ בנרתיק וכובדשרית 15:57 10/10/2010
שלום סיוון רציתי לשאול אם לא קיימתי יחסי מין (סיבות רפואיות שלא קשורות לאיזור) האם רופאת נשים תוכל לאבחן אם יש לי צניחת נרתיק? אני מרגישה שם כובד כבר חודש בעיקר בזמן מחזור האם רופא אורולוג יוכל לאבחן אם יש צניחה בנרתיק?
   כובד נרתיקיסיון נבות, פיזיותרפיסטית 22:10 16/10/2010
שלום שרית,

מי שמאבחן צניחות של רצפת האגן זה אורוגינקולוג (רופא), ולא אמורה להיות בעיה לאבחן צניחה גם אם לא קיימת יחסי מין.

בריאות שלמה,

סיון נבות,
מומחית בפיזיותרפיה לרצפת האגן (נשים וגברים)
www.physiotherapy.co.il
   שאלה נוספתשרית 14:37 19/10/2010
תודה על התשובה שאלה נוספת היא אם אני מרגישה כובד בשלפוחית/בטן תחתית וברקטום מותר לשכב על הבטן או שזה רק יחמיר? בשכיבה על הבטן אני מרגישה פחות את הכובד אבל השאלה אם זה לא מחמיר את המצב
   סיוון האם את יכולה להמליץ לישרית 16:22 19/10/2010
שלום סיוון האם יש תרגילים לחיזוק שריר פי הטבעת שאפשר לבצע בבית?
   תשובה נוספתסיון נבות 23:13 20/10/2010
שלום שרית,

אין שום בעיה בשכיבה על הבטן. לגבי תרגילים מומלצים - הדרך הנכונה היא לא לוותר על הנחיית איש מקצוע, משום שלא מספיק רק לחזק פי טבעת, אלא ללמוד לעבוד נכון ובתיאום גם עם שרירי הבטן, כך שבשעה שאת מכווצת פי-טבעת, לא יווצר לחץ על רצפת האגן בשל עבודה לא נכונה של שרירי הבטן.

תרגול נעים,

סיון נבות,
www.physiotherapy.co.il
   תודה על התשובה אנישרית 07:17 21/10/2010
שלום סיוון תודה על התשובה

אני מועמדת לפזיותרפסטית של רצפת אגן בנתיים אמרו לי לשכב על 3 כריות בזווית 90 אני מנסה לקחת שאיפה ואז בנשיפה להכניס בטן ולנסות עד כמה שאפשר למשוך למעלה את פי הטבעת ממה שקראתי האם זה טוב
   שכחתי לשאול... בזמן איסוף הבטןשרית 19:02 21/10/2010
היי סיוון האם בזמן אימון על סוגרים במיוחד של פי הטבעת
האם קודם כל עושים כיווץ פנימה של הסוגר ואז שאיפה והכנסת בטן פנימה או קודם כל שאיפה ואז נשיפה כיווץ בטן ואז לנסות לכווץ את הסוגרים? אשמח מאוד לתגובה לשאלה הזאת
   למשל כאןשרית 19:11 21/10/2010
"לאסוף את השריר הרחב בטני פנימה נרגיש איך שהסוגרים מתרוממים והגב מתמלא" שכותבים פנימה הכוונה להכניס בטן אבל למעלה?
   איך לתרגלסיון נבות 11:20 25/10/2010
שרית יקרה,

שום תיאור של הפעולה לא יחליף עין של איש מקצוע, ויש טעויות רבות בעניין התרגול - במיוחד כשזה נוגע לגיוס נכון של שרירי הבטן.

המלצתי היא שתנסי למקד את התרגול שלך דווקא רק בפי הטבעת (או בנרתיק) ולדחות את התרגול של בטן רוחבית עד שתקבלי הנחיה מדויקת איך לעשות זאת. בכל אופן, בעת התרגול צריך לנשוף (=להוציא אויר) תוך כדי כיווץ.

בהצלחה,

סיון נבות,
www.physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו