צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  הצילו, בורחים לי הטמפונים!משוחררת מדי 00:06 31/08/2007
שלום סיון, מעתיקה שאלה שכתבתי בפורום האם:

אני כשנתיים אחרי לידה שנייה.
אתמול ניסיתי את המון קאפ, והיא פשוט לא הצליחה להשאר בפנים, אלא "נזלה" לה החוצה, למרות שהכנסתי הכי עמוק שהצלחתי להגיע.
גם טמפונים יוצאים לי מדי פעם (די הרבה), לפעמים כשאני לוחצת או משחררת בשירותים. הרבה פעמים אני פשוט לא מצליחה להכניס אותם כמו שצריך (לא היתה בעיה כזו קודם).

מה זה אומר? שנדפקו לי השרירים שם?
יש טיפול?
מהו?
תודה מראש.
   בריחה של טמפוניםסיון נבות, פיזיותרפיסטית 01:02 31/08/2007
שלום למשוחררת,

כדי להיות הכי רצינית ומקצועית שאני יכולה להיות, ממליצה לך להגיע בהקדם לאבחון ע"י אורוגינקולוג ובהמשך טיפול אצל פיזיותרפיסטית של רצפת האגן. אמנם אין דחיפות של טיפול נמרץ להגיע לנ"ל (את זה אני כותבת כדי שלא תתקשרי מיד למד"א... :-)) אבל כדאי לטפל בזמן הקרוב ולו רק כדי למנוע החמרה במצב.
בעקרון, בריחת טמפונים תיתכן בגלל חולשה של שרירי רצפת האגן, פגיעה ברקמות חיבור, או שילוב של שניהם...במיוחד אם יש בהיסטוריה המיילדותית לידה עם שלב שני ממושך יותר, או של עוברים במשקל גדול, או לידה מכשירנית ועוד כיוב'.

כדאי להעריך את מצבם של השרירים ורקמות החיבור ולוודא שאת מתנהלת נכון עם גופך בחיי היום-יום, כולל בחדר השירותים (ציינת שאת לוחצת בשירותים, וזוהי רק דוגמא אחת למצב המעודד החמרה של נזק)

בקיצור, אין דרכי קיצור...

בהצלחה,

סיון נבות
   תודה סיוון. היום היא דווקא נשארת בפנים (המון-קאפ) מה זה אומר? שהמצב לא כ"כ גרוע?...משוחררת מדי 22:13 01/09/2007
   מה זה אומר?סיון נבות, פיזיותרפיסטית 22:19 01/09/2007
אם שאלת בצחוק - אז אני עונה בצחוק: לכי למלא טופס לוטו כי אולי זה יום המזל שלך...

אם את שואלת ברצינות - אני עונה ברצינות: אל תחכי ששלפוחית השתן שלך תצא החוצה מהנרתיק חוץ מהטמפונים...אל תזניחי!

שבוע טוב,

סיון נבות
   לא שאלתי בצחוק, ועכשיו הבהלת אותי.. תודה על תשובותייך. גניקולוגית רגילה תדע להגיד לי מה העניינים שם?משוחררת מדי 09:10 02/09/2007
   משוחררתסיון נבות, פיזיותרפיסטית 16:50 02/09/2007
במקרה המתואר, עדיף אורו-גינקולוג/ית הללו יותר מתמצאים בעניין ספציפי זה, או לחילופין רופא שמומחה לרצפת האגן.
אם יש לך צורך בהמלצה, שלחי לי מייל.

בהצלחה,

סיון נבות

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו