צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  עזרהשרית 09:18 12/11/2010
שלום סיוון יש לי תור לפזיותרפסטית של רצפת אגן
אני מרגישה שאין לי תמיכה בעצם האגן האם לזה יכולה לעזור רק חגורה? אני מרגישה "אונייה" וגם תחושת צניחה שזה בברור אולי תחושת הצניחה גורמת לזוזות האגן העצם? זה משגע אותי
   לשבת על גלגל רפואישרית 09:50 12/11/2010
שוב שלום האם לשבת על גלגל רפואי עם חור באמצע יכול להחמיר חשד לצניחה? אני חושבת בזה כדי לרפא פיסורה
   סליחה וגם אני מנסה להחזיקשרית 09:51 12/11/2010
את האברים כשאני יושבת בגלגל
   תחושת "אוניה"סיון נבות 12:01 14/11/2010
שלום שרית,

אם אכן יש תנועתיות יתר במפרקי האגן, חגורה אמורה לעזור, ובמקביל תרגול של כל חגורת השרירים התורמת לייצוב האגן.

צניחה של איברי האגן יכולה לגרום תחושת כובד וגם לתרום לאי הנוחות הכללית מהאזור - הרי צניחה קשורה בדרך כלל עם חולשה של רצפת האגן, ושרירי רצפת האגן הם חלק מהגורמים התורמים בייצוב האגן - ומכאן התרומה לתחושת הכובד, הרפיון וכיוב'.

לגבי גלגל - ממש ל-א מומלץ לשבת על גלגל, גם אם את לכאורה "מחזיקה" את האיברים - כי אם את מחזיקה - הרי שאת בכיווץ מתמיד, וזה בטח לא יעזור בריפוי הפיסורה...ואם את לא מחזיקה, את מעודדת את החמרת הצניחה, ומעצם הפוזיציה נגרם יותר לחץ וגודש באזור (שבודאי לא יתרום להחלמת הפיסורה). העדיפי משטח רך-אחיד (אם קשה לך לשבת) וכתרגול העדיפי את תנוחת חזה-ברכיים ושם בצעי כיווצים עדינים והרפיה. - בשתגיעי לטיפול בקשי מן המטפלת שלך להסביר לך לגבי עניין ספציפי זה.

בריאות שלמה,

סיון נבות,
מומחית בפיזיותרפיה לרצפת האגן (נשים וגברים)
www.physiotherapy.co.il
   תודה רבה סיווןשרית 13:42 14/11/2010
סיוון תודה עזרת לי מאוד
   ושאלה אחרונהשרית 16:09 14/11/2010
סיוון האם יכול להיות שהאגן עצמו צנח? כי שאני יושבת על כיסא קשיח אני מרגישה תזוזה של האגן.. ישבן עצמו.. ואולי זאת רק העצם אני באמת כבר לא יודעת אחכה לפזיו
   האם האגן צנחסיון נבות 08:08 15/11/2010
האגן עצמו הוא גרמי (עשוי מעצם) ולכן לא "צונח". אך אם יש חולשת שרירים בשרירים התומכים בעצמות האגן ומייצבים אותו - תיתכן בהחלט תחושה של "עצמות לא יציבות".

בריאות שלמה,

סיון נבות,
מומחית בפיזיותרפיה לרצפת האגן (נשים וגברים)
www.physiotherapy.co.il
   עצם האגן ושריריםשרית 18:50 15/11/2010
סיוון בשכיבה על הגב אני מרגישה את עצם האגן זזה ומן תחושת רעידות פנימיות של שרירים האם זה מוכר לך בקשר לשרירים?
כשאני שמה יד על גב תחתון בצמוד לעצם האגן אני מרגישה את השרירים זזים....
האם הפזיותרפסטית תוכל "להרגיש" שיש לי באמת תחושה של עצמות לא יציבות? אני לא יכולה לישון נורמלי אני נורא סובלת
   האם אפשר להרגיש?סיון נבות 23:56 18/11/2010
פיזיותרפיסטית אמורה לראות ולהרגיש את מצב השרירים מחוץ ובתוך האגן.

בריאות שלמה,

סיון נבות,
מומחית בפיזיותרפיה לרצפת האגן
www.physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו