צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  צניחהמודאגת 22:12 17/03/2011
שלום,

אני בת 32 לאחר שתי לידות.

לפני כשלושה חודשים עברתי ניתוח סטפלר לטחורים פנימיים,

בביקורת לאחר 5 שבועות הרופא טען כי ההחלמה מלאה, בשבוע ה6

ניגשתי שוב לרופא בשל בליטה בפי הטבעת והוא אבחן צניחה של

רירית הרקטום.

כרגע אני נמצאת עם בליטה קבועה מחוץ לפי הטבעת וחוששת מההשלכות לכך.

הרופא טען כי הפתרון היחיד הוא ניתוח חוזר, אך אני פוחדת מאד מההשלכות של ניתוח נוסף באזור ושמא גם הפעם זה לא יצליח ותהיה פגיעה בסוגרים.

האם ניתן לחיות עם צניחת רירית הרקטום? האם חלה החמרה עם
הזמן והאם ניתן למנוע החמרה? אני מעוניינת להיכנס להריון נוסף, האם יכול להחמיר את הבעיה? האם אני יכולה להרים את בני בן השנתיים ללא חשש להחמרה או בכלל לעשות פעילות גופנית ללא חשש?

האם קיים טיפול מעבר לניתוח? אני מעוניינת לגשת לרופא נוסף לחוו"ד, האם רק פרוקטולוג יכול לאבחן צניחה או שיש רופא עם התמחות נוספת שיכול לאבחן זאת?

אני ממש לחוצה ומוטרדת, אני מרגישה שזה משפיע קשות על חיי...אני לא מסוגלת לחשוב על ניתוח נוסף.

אשמח לשמוע את דעתך בנושא, תודה.
   צניחה של רירית הרקטוםסיון נבות 10:07 21/03/2011
שלום מודאגת,

צר לי שאני לא יכולה לתת לך תשובה מלאה ועניינית לשאלתך, והסיבה היא, שזה בדיוק סוג המקרים שבהם חייבים לבדוק ולהתרשם מן הממצאים בשטח ומהתפקוד, הלכה למעשה, של רצפת האגן. אנסה להסביר: באופן כללי, ניתן לחיות עם מצב של צניחה אבל מאוד תלוי מה קורה באופן דינמי בשעת פעולת ההתרוקנות. היות ואת מציינת כי עברת פעולה ניתוחית, יתכן כי יש מצב של כאב שגורם כיווץ שרירי לא רצוני בשעת ההתרוקנות ובכך משפיע לרעה על התפקוד בשעת ההתרוקנות - מה שיכול לעודד את הצניחה, שאולי באופן רגיל לא היתה מפריעה...

בקיצור - אם לגשת לחוו"ד שניה עדיף לעשות זאת ע"י רופא ופיזיותרפיסטית של רצפת האגן שיתייחסו לת-פ-ק-ו-ד רצפת האגן ולא רק לאנטומיה.

הרבה בריאות,

סיון נבות,
מומחית בפיזיותרפיה לרצפת האגן (נשים וגברים)
www.physiotherapy.co.il
   בהמשל לתגובתך מודאגת 11:24 21/03/2011
תודה על תשובתך ,
האם תוכלי להמליץ לי על רופא מתאים ,האם מדובר בפרוקטולוג , מה ההתמחות של אותו רופא בהתאם לבעיה שתיארתי ?

האם את יכולה לטפל בי ?

תודה מראש ,

מודאגת .
   בהמשךסיון נבות 09:15 28/03/2011
שלום מודאגת,

אשמח לעזור לך בהמלצות לגבי רופא או בטיפול. אנא צרי עימי קשר למייל או לטלפון.

בריאות שלמה,

סיון נבות,
מומחית בפיזיותרפיה לרצפת האגן
www.physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו