צור קשר פורומים חנות אינדקס פוסטפרטום הצילו צירים מאמרים חדשים ראשי
פורום רצפת האגן
מנהל/ת הפורום: סיון נבות
  פעילות מוגבלת בהריוןקרן 13:02 08/05/2011
שלום סיוון.

אני בהריון שלישי עם נזקים שטרם עברו משהניים הראשונים..
יש צניחה ברמה אחת של דופן הנרתיק, שלפוחית השתן ממוקמת מעט נמוך וישנה חולשה בסוגרים. להוסיף על החגיגה ישנה היפרדות של אצבע אחת בשרירי הבטן ממש מתחת לטבור (אבל לא באזור הבטן העליונה או התחתונה)וישנה פריקה (או תזוזה כלשהי, מה שבטוח זה לא במקום)באגן ובעצם הפיוביס.

כרגע אני בשבוע 17, התחלתי לא מזמן טיפול אוסטאופטי ואני מתרגלת יוגה (אם כי לא לנשים בהריון, אני מורה בעצמי)

מבחינת התנהלות- האם מותר לעבוד על חיזוק שרירי הבטן או שבזמן הריון בגלל ההיפרדות עדיך להימנע כדי לא להחמיר.

האם ישנם תרגילים לחיזוק שיכולים להקל על תופעת האגן הפרוק?

אני מבינה שהפתרון הכי יעיל לסימפיזיוליזיס הוא לידה ועד אז... האם יש מה לעשות?
כאמור, ישנם שני ילדים בבית ואני עוד מלמדת יוגה פעמיים בשבוע וקצת קשה לזוז..

אשמח לתגובתך
קרן
   פעילות מוגבלתסיון נבות 00:41 09/05/2011
שלום קרן,

עניתי לך בפורום השני שלי... אך ליתר בטחון אני מעתיקה לכאן את התשובה:

אין שום בעיה לתרגל את רצפת האגן בהריון - זה אפילו מומלץ ביותר. מבחינת תרגול נכון של הבטן, זה צריך להיעשות בצורה נכונה (=יחד עם רצפת האגן), כך שיווצר אותו "ואקום בטני" ש"מושך" את איברי האגן כלפי מעלה.

לגבי כאבי האגן הפרוק - אפשר להיעזר בחגורת אגן (זה לא חגורת הריון, אלא חגורת אגן) אשר נותנת תמיכה חיצונית ע"ג הטבעת האגנית ובכך כאילו מוסיפה תמיכה חיצונית במקום הרצועות שבזמן ההריון רפויות יחסית ומאפשרות תנועת יתר. חגורה שכזו מוצאים דרך האינטרנט (הזמנה מחו"ל). בנוסף, אפשר להיעזר בטיפול מנואלי (ע"י איש מקצוע) כדי להקל על המתח השרירי של כל הרקמות הסמוכות על רקע העומס המופעל עליהן. במקרה שכזה, ינחה אותך איש המקצוע כיצד ואילו תרגילים לבצע.

בריאות שלמה והמשך הריון קל,

סיון נבות,
מומחית בפיזיותרפיה לרצפת האגן(נשים וגברים)
www.physiotherapy.co.il

שיווק באינטרנט   ניוזלטר דיוור אלקטרוני   בניית אתרים   תקנון ותנאי שימוש © כל הזכויות שמורות לאמנות הלידה  יצירת קשר   מנשא לתינוק   מצאי דולה   מי אנחנו